České Budějovice - Paříž 1:3Volejbalisté Českých Budějovic v Lize mistrů podruhé prohráli. Padla i Ostrava

České Budějovice

Volejbalisté Českých Budějovic prohráli v Lize mistrů i druhý zápas. Po úvodní třísetové porážce v Černé Hoře s Budvou tentokrát Jihostroj ve skupině C doma sahal alespoň po bodu, ale Paříži nakonec podlehl 1:3 po setech 18:25, 23:25, 25:21 a 29:31. Volejbalisté Ostravy prohráli ve druhém utkání Ligy mistrů v Maaseiku hladce 0:3. Český šampión byl na palubovce belgického vicemistra bez šance na úspěch a domácím až na občasné záchvěvy vydržel vzdorovat pouze 72 minut. Třetím soupeřem svěřenců Zdeňka Šmejkala bude za týden na domácí půdě favorizovaný ruský Bělgorod.

"Je mi líto, že jsme nezískali bod, kluci si to za výkon zasloužili. Mohli jsme zápas dotáhnout aspoň do tie-breaku," prohlásil trenér Jan Svoboda. "Je škoda, že jsme nezvládli čtvrtý set. Myslím, že jsme tam udělali víc chyb než soupeř," doplnil smečař Petr Michálek.

Úvod zápasu se Jihočechům nepovedl, první bod získali až za stavu 0:5. Ani pak se jim nedařilo zastavovat útoky francouzského týmu, navíc nevycházel ani servis a první set rychle dospěl ke konci.

Druhá sada sice začala z pohledu domácích hráčů mnohem lépe, ale brzy se skóre opět zhouplo ve prospěch soupeře. K chvilkovému obratu pomohla série dělových podání univerzála Kriška, Jihočeši statečně bojovali i v koncovce, ale hosté minimální náskok udrželi.

Zlepšený výkon ale českému vicemistrovi vydržel. V koncovce třetího dějství domácí otočili pětibodovou sérií nepříznivý stav na 23:20 a slavili první vyhraný set v novém ročníku LM.

V dramatické čtvrté sadě jim ale k vyrovnání na 2:2 a bodovému zisku naopak nestačil slibný čtyřbodový náskok ani dva setboly. Při pátém mečbolu skončil Kriškův smeč v autu. Ve vítězném týmu se 29 body blýskl smečař Ivovič.

Další zápas České Budějovice čeká ve středu 6. listopadu v Polsku proti Rzeszowu.

Hosty ničili od úvodu

Ostrava si po ligovém vítězství ve Starém Městě, návratu uzdraveného smečaře Erika Sundberga a docela slibné premiéře proti Pireu věřila na další slušnou partii, ale její sny se minuly s realitou. Domácí měli ničivý nástup, kterým nikoho nenechali na pochybách o výsledku. Ostrava brzo ztratila bodový kontakt a v první sadě uhrála jen deset míčů.

Maaseik pod vedením italského stratéga Vincenza Di Pinta drtil i v úvodu druhého setu soupeře podáním i bloky a za stavu 12:3 to s hosty vypadalo bledě. Pak se ale Ostravané zvedli a v nejlepší pasáži celého utkání se šňůrou bodů dokonce dotáhli až na 15:16. Belgický celek ale jejich snahu o zvrat odrazil a od koncovky druhé sady až do závěru třetí na hřišti znovu jasně kraloval.

"Tak hladká porážka je pro nás zklamání, nicméně je to soutěž, kterou potřebujeme hrát, jestli se chceme zlepšovat. Domácí celé utkání jasně diktovali tempo až na část druhého setu, kdy nám šel servis, tlačili jsme je a oni s tím měli problémy. Dopředu jsme ale věděli, že jsou silní a že tady můžeme bojovat třeba o vyhraný set, ale těžko o vítězství. Ta hra na mezinárodním poli je prostě rychlejší," řekl ČTK manažer klubu Tomáš Zedník.

Ostrava zakončí první polovinu utkání ve skupině B příští týden v úterý, kdy na domácím hřišti přivítá jednoho z favoritů celé Ligy mistrů Bělgorod.