Nymburk schytal další venkovní porážku. Tentokrát od Krasnojarsku

Basketbalisté Nymburku prohráli na hřišti Krasnojarsku ve VTB lize 79:80. Připsali si tak už čtvrtou mezinárodní venkovní porážku za sebou a v tabulce skupiny A mají dvě vítězství a dvě prohry. Nepomohly jim ani velmi dobré výkony Scottieho Reynoldse, jenž zaznamenal 23 bodů a 11 asistencí, a Pavla Houšky s 15 body. Český tým v závěru jen marně doháněl čtrnáctibodové manko.

Basketbalisté Nymburka - ilustrační foto.

Nymburk nastoupil bez své zraněné hvězdy Chestera Simmonse. S domácími držel v úvodních minutách krok zejména zásluhou Reynoldse, který dal 15 z úvodních 27 nymburských bodů. Jenže kromě něj se dlouho nikdo střelecky nechytil, čehož domácí využili a v úvodu třetí čtvrtiny odskočili na 11 bodů.

Pak se ale k výbornému výkonu rozehrál Houška, který dal ve třetí čtvrtině 15 bodů a v podstatě sám po Reynoldsových asistencích srovnal na 56:56. Ani on se však nedočkal výraznější bodové pomoci od spoluhráčů.

Naopak Krasnojarsk na vyrovnání zareagoval nejlépe, jak mohl, a šňůrou 14:0 v podstatě rozhodl. Nymburk pak sice razantně dotahoval a Palyza trojkou tři vteřiny před koncem snížil na rozdíl jediného bodu, ale na obrat už český mistr neměl čas.

VTB liga basketbalistů - skupina A:
Krasnojarsk - Nymburk 80:79 (16:16, 38:29, 60:56)
Nejvíce bodů: Zajcev 17, Fischer, Kikanovič, Zavorujev a Burns po 11 - Reynolds 23, Houška 15, Palyza a R. Rančík po 9. Fauly: 20:23. Trestné hody: 17/13 - 17/16. Trojky: 9:5.