FIBA nabízí divoké karty na MS, mohou stát i milióny

27. ledna 2014 14:53 - Kolín nad Rýnem

Patnáctka kandidátů se bude o víkendu ucházet o čtyři volná místa na letošním mistrovství světa basketbalistů. O držitelích volných karet ovšem nebude rozhodovat pouze sportovní hledisko, důležitou roli bude hrát i částka, kterou jednotlivé svazy za právo startu nabídnou. Podle některých informací se může vyšplhat až na milión švýcarských franků (asi 22,389 miliónu korun). Mezinárodní basketbalová federace FIBA jména majitelů divokých karet oznámí 1. února.

 

www.romanvalenta.com

"Je to úplně normální obchodní nabídka," bránil prodej účastnických míst na šampionátu finanční ředitel FIBA Manfred Ströher v rozhovoru pro agenturu SID. "Jsou volná místa, na sportovním poli jste se nekvalifikovali, teď si ho můžete koupit," prohlásil.

O divokou kartu projevily zájem Bosna a Hercegovina, Brazílie, Čína, Finsko, Itálie, Izrael, Kanada, Katar, Německo, Nigérie, Polsko, Rusko, Řecko, Turecko a Venezuela. Platit za start na šampionátu ale některé země nehodlají. Itálie, dvojnásobný mistr Evropy, například oznámila, že za těchto podmínek svou žádost stáhne. Podle předsedy italského basketbalového svazu nejsou takové finanční požadavky "z etického hlediska oprávněné". Například německý svaz je ale připraven za start na MS zaplatit.

Na basketbalové MS, které bude hostit od 30. srpna Španělsko, se z kontinentálních šampionátů kvalifikovalo 18 týmů. Jistý start má i tým hostitelské země a obhájci titulu z USA. O zbývajících čtyřech volných místech se rozhodne v sobotu.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: