Basketbalistky USK deklasovaly Slavii o 80 bodů

Basketbalistky USK Praha deklasovaly v 7. kole ligové nadstavby Slavii Praha o 80 bodů 109:29. Zápas týmů z opačných konců tabulky skupiny A1 měl jednoznačný průběh, v domácím dresu se mezi střelkyně zapsala každá z jedenácti hráček, sedm jich skórovalo dvouciferně. Soupeř pouze ve druhé čtvrtině dokázal nastřílet přes deset bodů. Výraznějším rozdílem v této sezóně skončilo jen utkání českých mistryň s nováčkem SŠMH Brno (113:23).

Uspěly i oba brněnské celky, které bojují o druhé místo. IMOS porazil VŠ Praha 66:56, a to hlavně zásluhou Terezy Peckové, jež ve svém 300. ligovém startu dala 30 bodů. Favorit se ale dlouho nemohl prosadit. "Naše družstvo předvedlo ostudný výkon. Myslím, že s takovým přístupem se nedá hrát žádné utkání," řekl trenér Brňanek Jan Bobrovský.

Valosun vyhrál 60:58 v Hradci Králové, poté co po třetí přestávce přes pět minut nedovolil soupeři skórovat a otočil výsledek. V tabulce je třetí stále jen o skóre.

Ve skupině A2 definitivně vypadly ze hry o play off Karlovy Vary po domácí prohře 66:71 se Slovankou. Mladoboleslavský klub naopak uhájil poslední postupové místo o bod před Strakonicemi, které si poradily s brněnským SŠMH 65:56.

Uspěl i třetí adept na postup a lídr tabulky Trutnov. Po výhře 81:55 nad DSK má tři kola před koncem stále o bod víc než Slovanka.