Kdysi útočil netopýr. Teď čekal v hale San Antonia chřestýš a vylekal basketbalisty Portlandu

9. května 2014 10:18 - San Antonio

Nečekané extempore předcházelo pokračování play off NBA v San Antoniu. Basketbalisté Portlandu zažili před utkáním play off v San Antoniu šok, když v šatně našli chřestýše. Skoro metrové mládě jedovatého hada objevil dvě hodiny před začátkem zápasu pivot Thomas Robinson, když vytáhl svoji tašku ze skříňky.

 

Soobum Im, Reuters

Třiadvacetiletý pivot neskrýval, že se lekl a udělal po nálezu pár kroků zpět. "Viděl jsem tam něco stočeného a vykřikl jsem," říkal Robinson.

"Já ho neviděl, ale je to dost bizarní situace mít v šatně jedovatého hada. To se snad ještě nestalo," konstatoval trenér Portlandu Terry Stotts.

Ale právě v San Antoniu mají se zvířecími návštěvami zkušenosti. Hala vždy v únoru hostí velkou chovatelskou přehlídku. A v listopadu roku 2009 v ní byl domácí hráč Manu Ginobili dokonce vystaven střetu s netopýrem. Pro jistotu po krvavém zranění dostal injekci proti vzteklině.

Nevítaného hosta tentokrát bez větších problémů odnesla ze šatny bezpečnostní služba. Incident jako kdyby tým Trail Blazers ochromil, už v prvním poločase zápasu se San Antoniem prohrávali o více než dvacet bodů a zápas ztratili 97:114. Podobně suverénně ale nad nimi soupeř dominoval i v předchozím utkání (116:92) a vede v semifinále Západní konference 2:0 na zápasy.

vap, ČTK, Sport.cz

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.