Česko - Bělorusko 3:2 Volejbalisté v přípravě na ME vrátili Bělorusům porážku

10. května 2014 22:32 - Jablonec nad Nisou

Čeští volejbalisté se ve druhém přípravném utkání s Běloruskem dočkali výhry. Po páteční porážce 2:3 tentokrát v Jablonci nad Nisou stejného soupeře porazili 3:2 po setech 24:26, 25:16, 21:25, 25:18 a 15:9.

 

Radek Petrášek, ČTK

Češi dnes udělali méně nevynucených chyb. "A hráli jsme zodpovědněji bodové balóny. Podali jsem v obraně soustředěný výkon, který byl podpořený výborným servisem," řekl trenér týmu Zdeněk Šmejkal.

Nejvíce bodů získal blokař Aleš Holubec (15), nový kapitán. "Nebylo to demokratické. Přišel za mnou trenér a prostě mě zvolil," smál se Holubec v rozhovoru pro web svazu. "Je to i kvůli tomu, že ze všech kluků, co tady jsou, mám nejvíce startů v národním týmu. Asi to ale bylo i důvěrou od kouče. Snad věří, že jsem schopen splňovat autoritu v týmu a komunikovat mezi ním a hráči," řekl.

Volejbalisty čeká s Běloruskem v neděli závěrečný třetí zápas. Od pátku pak v Jablonci odehrají první kvalifikační turnaj o účast na mistrovství Evropy.

Přípravné utkání volejbalistů v Jablonci nad Nisou:
Česko - Bělorusko 3:2 (-24, 16, -21, 18, 9)
Sestava ČR: Habr, Kriško, Král, Holubec, A. Bartoš, Michálek, libero Juračka - Hýský, Kuliha, Mach.
ČTK

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.