Kolocová, Sluková - Bienecková, Grossnerová 2:0 Plážové volejbalistky Kolocová a Sluková vyhrály na ME skupinu

5. června 2014 12:14 - Cagliari
(Aktualizováno: 5. června 2014 14:54)

Plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková vyhrály na mistrovství Evropy i potřetí a z prvního místa skupiny E postoupily přímo do druhého kola play off. Páté nasazené Češky uzavřely boje ve skupinně vítězstvím nad německou dvojicí Victoria Bienecková, Julia Grossnerová 2:0. V italském Cagliari si 2. kolo play off zahrají i Martina Bonnerová s Barborou Hermannovou.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Máme velkou radost, že postupujeme rovnou do druhého kola," napsaly ČTK Kolocová se Slukovou, které mají jistotu, že v nejhorším případě skončí na ME deváté a vyrovnají svůj loňský výsledek.

Bonnerová s Hermannovou se ocitly po dvou prohrách ve skupině na pokraji vyřazení, ale ve čtvrtek zdolaly Litevky Levu Dumbauskaiteovou a Moniku Povilaityteovou 2:0 a do play off postoupily ze třetího místa. V 1. kole vyřazovacích bojů si v podvečer poradily s Němkami Chantal Laboureurovou a Julií Sudeovou 2:1.

V pátek se Bonnerová s Hermannovou pokusí překvapit favoritky turnaje a nejvýše nasazené Lauru Ludwigovou a Kiru Walkenhorstovou z Německa.

Kolocová a Sluková zvládly zápas proti Bieneckové s Grossnerovou na Sardinii na kurtu jen pár metrů od moře bez většího zaváhání. Ve druhém setu sice prohrávaly 12:14, ale sérií čtyř bodů vývoj otočily. "Zápas to byl velmi dobrý a znovu musíme vyzdvihnout taktiku Simona (trenéra Nausche), kterou jsme Němky ničily," pochvalovaly si Kolocová se Slukovou. Dohromady s turnajem Světového okruhu v Praze vyhrály už podesáté za sebou.

Německá dvojice, která ovládla následující turnaj po Štvanici v ruské Anapě, prošla do play off ze třetího místa.

Po třech porážkách ve skupině skončil turnaj pro oba české mužské páry - Roberta Kufu s Janem Hadravou i pro Jana Dumka s Přemyslem Kubalou.

Mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v Cagliari (Itálie):
Ženy:
Skupina E: Kolocová, Sluková (5-ČR) - Bienecková, Grossnerová (12-Něm.) 2:0 (14, 19)
Skupina H: Bonnerová, Hermannová (24-ČR) - Dumbauskaiteová, Povilaityteová (25-Lit.) 2:0 (15, 15)
Play off - 1. kolo: Bonnerová, Hermannová - Laboureurová, Sudeová (11-Něm.) 2:1 (-10, 11, 12)
Muži:
Skupina A: Cecchini, Martino (32-It.) - R. Kufa, Hadrava (17-ČR) 2:0 (15, 12)
Skupina F: Chevallier, Strasser (22-Švýc.) - Kubala, Dumek (27-ČR) 2:0 (10, 17)
České páry skončí na 25. místě.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.