Česko – Maďarsko 85:88ppAni buldočí vůle mladým basketbalistkám nestačila, prodloužení urvaly Maďarky

Klatovy

Zase to byla strhující bitva, která přivedla do varu 1700 diváků v Klatovech, tentokrát ale neměla vítěznou tečku. České basketbalistky na MS do 17 let skalp Maďarek nezískaly, přestože vyrovnaný duel dospěl až k prodloužení. V posledním utkání s Kanadou tak budou bojovat o druhé místo ve skupině, které by jim pro osmifinále určilo za soupeřky zřejmě Italky.

Utkání českých basketbalistek proti Maďarsku na MS do 17 let.

„První dvě čtvrtiny z naší strany byly v obraně hodně mizerné, proto musely holky celou dobu dotahovat skóre. Kondičně se mi přitom zdály lepší než Maďarky, jenže vyhrál tým, který měl na konci větší kousek štěstí," tvrdil trenér Richard Fousek, jehož tým mohutným finišem ve čtvrté části zachránil remízu 76:76. Střelecky u toho zářila 193 měřící sparťanská pivotka Julia Reisingerová.

V nastaveném čase Maďarky už dokázaly udolat už o den dřív Kanadu, totéž pak zásluhou rychlého protiútoku provedly i s českou reprezentací a jejich hlavním trumfem byla Dubeiová, která uplatňovala zkušenosti nasbírané z působení v dospělém týmu Debrecínu.

Fousek ale mluvil o buldočí vůli svých děvčat. „Líbí se mi, že se nesloží, ani když se nedaří. Za každého stavu se dokážou vrátit do zápasu, stojí to ale mraky sil. Až mně jich bylo líto, jak se rvaly, že stejně utkání ztratily. V šatně byla i tak pozitivní nálada, nikdo neměl hlavu dole," připojil trenér.

Mistrovství světa basketbalistek do 17 let – skupina A v Klatovech
Česko – Maďarsko 85:88 po prodloužení
Nejvíce bodů: J. Reisingerová 28, Holešínská 20, Šoukalová 12 – Dubeiová 27, Studerová 16, Ahoová 14, 1700 diváků, čtvrtiny 20:26, 22:21, 12:14, 22:15 - 9:12.