Rubriky:

Míčové sporty

Kolocová a Sluková budou v Gstaadu bojovat o bronz

12. července 2014 12:04 - Gstaad
(Aktualizováno: 12. července 2014 16:12)

Tři týdny po historickém triumfu v Berlíně bojovaly plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková o postup do dalšího grandslamového finále, v Gstaadu ale budou nakonec hrát o třetí místo. V chladném počasí ve švýcarském středisku dnes nejprve ve čtvrtfinále porazily Kanaďanky Heather Bansleyovou a Sarah Pavanovou 2:1 na sety, následně ale týmž poměrem podlehly německým vicemistryním světa Karle Borgerové a Brittě Bütheové.

 

Jaroslav Bartoš, ČTK

O bronz se se české olympioničky v neděli utkají s Brazilkami Julianou a Marií Antonelliovou. Finále bude čistě německou záležitostí, Borgerová a Bütheová v něm nastoupí proti krajankám Katrin Holtwickové a Ilce Semmlerové.

"Ve třetím setu jsme bohužel udělaly o pár chybiček navíc a holky z Německa si pak už náskok nenechaly vzít. Zítra nás tedy čeká opáčko z Berlína proti Brazilkám. Tentokrát to nebude o zlato, ale o bronz a brambory a my brambory tuze nerady," napsaly české hráčky na Facebooku.

Kolocová a Sluková plní v Gstaadu roli turnajových trojek, ale s kanadskou dvojicí nasazenou až jako číslo 23 se ve čtvrtfinále dlouho trápily. První set prohrály 19:21, i když v závěru dokázaly smazat ztrátu a zabojovat v koncovce. Druhou sadu stejným poměrem získaly a v tie breaku už měly jasně navrch.

S osmými nasazenými Borgerovou a Bütheovou hrály Kolocová a Sluková letos v květnu na grandslamu v Šanghaji a ve druhém kole play off jim podlehly ve dvou setech.

Musely hrát v plavkách

Tentokrát jim v dešti nevyšel úvod, první čtyři míče získaly soupeřky a náskok si už nenechaly vzít. Druhá sada měla zpočátku opačný průběh, Němky sice dotáhly, ale třetí setbol už neodvrátily. Další tie break už však českému páru nevyšel, i když v něm vedl 8:6. Následovala totiž šestibodová německá šňůra a vidina druhé finálové účasti za sebou se českým hráčkám rozplynula.

Kolocová se Slukovou si po semifinále postěžovaly, že musely bojovat nejen se soupeřkami, ale i s proměnlivým počasím. "V Gstaadu je stále velice ošklivo, ale protože před zápasem vykouklo na pět minut sluníčko, bylo nám nařízeno hrát v plavkách. To, že ale od druhého setu foukalo a lilo jak z konve, už panu supervisorovi nevadilo, protože on v tu dobu seděl v zimní bundě pod střechou ve VIP, zatímco my tam 'polonahý' klepaly kosu," napsaly české reprezentantky.

Mezi nejlepší čtveřicí jsou Kolocová a Sluková na grandslamovém turnaji Světového okruhu potřetí v kariéře. Loni skončily čtvrté v Berlíně, letos tam slavily vítězství. Na konci května také ovládly turnaj nižší kategorie open v Praze.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie grandslam v Gstaadu (Švýcarsko):
Ženy:
Play off - čtvrtfinále:
Kolocová, Sluková (3-ČR) - Bansleyová, Pavanová (23-Kan.) 2:1 (-19, 19, 9)
Semifinále:
Borgerová, Bütheová (8-Něm.) - Kolocová, Sluková 2:1 (18, -21, 11)
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.