Nymburk bude i v ženské basketbalové lize

28. srpna 2014 15:54 - Nymburk

Nymburk bude mít svůj tým i v ženské basketbalové lize. Zatímco mezi muži je nymburský klub jedenáctinásobným šampionem, v nejvyšší ženské soutěži bude mít premiéru poté, co licenci získal od karlínského týmu DSK Basketball.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Basketbalistky DSK hrály v Nymburce již v minulé sezoně, ve které zachránily nejvyšší soutěž v baráži. Nyní se staly součástí nymburského klubu a zvyšují své ambice. V nadcházející sezoně chtějí usilovat o postup do play off.

"V DSK jsme udělali spoustu dobré práce. Postoupili jsme z přeboru až do nejvyšší soutěže, kterou jsme třikrát zachránili, ale to bylo maximum našeho potenciálu. Převod nastal hlavně z důvodu, že nebyla možnost dalšího růstu. V Nymburce si slibujeme výrazně lepší sportovní zázemí a z něho pramenící lepší výkony. Naše ambice teď směřují k play off," uvedl zakladatel DSK Daniel Kurucz, který opustil manažerské funkce v týmu a bude se věnovat pouze roli hlavního trenéra. "Konečně budu dělat už jen to, co mě baví nejvíc," dodal Kurucz, generální ředitel Českých drah.

Svůj tým v mužské i ženské lize má už jen USK Praha, oba kluby z Folimanky však fungují samostatně. Oporami nymburského celku budou bývalá kapitánka reprezentace Veronika Bortelová, slovenská reprezentantka Darina Mišunová, nejlepší střelkyně v historii české ligy Petra Reisingerová, Alena Huňková nebo členka reprezentačního kádru do 20 let Naďa Salačová. V nejbližší době by měly tým posílit ještě dvě až tři hráčky ze zahraničí. Členkou kádru je také odchovankyně nymburského basketbalu Monika Hamplová.

ČTK

ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.