Rubriky:

Míčové sporty

Nymburk bude i v ženské basketbalové lize

28. srpna 2014 15:54 - Nymburk

Nymburk bude mít svůj tým i v ženské basketbalové lize. Zatímco mezi muži je nymburský klub jedenáctinásobným šampionem, v nejvyšší ženské soutěži bude mít premiéru poté, co licenci získal od karlínského týmu DSK Basketball.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Basketbalistky DSK hrály v Nymburce již v minulé sezoně, ve které zachránily nejvyšší soutěž v baráži. Nyní se staly součástí nymburského klubu a zvyšují své ambice. V nadcházející sezoně chtějí usilovat o postup do play off.

"V DSK jsme udělali spoustu dobré práce. Postoupili jsme z přeboru až do nejvyšší soutěže, kterou jsme třikrát zachránili, ale to bylo maximum našeho potenciálu. Převod nastal hlavně z důvodu, že nebyla možnost dalšího růstu. V Nymburce si slibujeme výrazně lepší sportovní zázemí a z něho pramenící lepší výkony. Naše ambice teď směřují k play off," uvedl zakladatel DSK Daniel Kurucz, který opustil manažerské funkce v týmu a bude se věnovat pouze roli hlavního trenéra. "Konečně budu dělat už jen to, co mě baví nejvíc," dodal Kurucz, generální ředitel Českých drah.

Svůj tým v mužské i ženské lize má už jen USK Praha, oba kluby z Folimanky však fungují samostatně. Oporami nymburského celku budou bývalá kapitánka reprezentace Veronika Bortelová, slovenská reprezentantka Darina Mišunová, nejlepší střelkyně v historii české ligy Petra Reisingerová, Alena Huňková nebo členka reprezentačního kádru do 20 let Naďa Salačová. V nejbližší době by měly tým posílit ještě dvě až tři hráčky ze zahraničí. Členkou kádru je také odchovankyně nymburského basketbalu Monika Hamplová.

ČTK

Zrušit