Rubriky:

Míčové sporty

Bisons Loimaa - Basketball Nymburk 85:93 Nymburk ve VTB lize vyhrál venku, ve Finsku udolal Bizony

9. listopadu 2014 16:57

Basketbalisté Nymburku se dočkali první venkovní výhry v této sezóně VTB ligy. Na hřišti finského celku Bisons Loimaa vyhráli 93:85, když velkou část zápasu prohrávali, ale velmi dobrou poslední čtvrtinou skóre otočili. Velkou zásluhou na tom měla uzdravená letní posila Christian Burns, autor 23 bodů. Nymburk si tak ke čtyřem prohrám připsal třetí výhru a už má na dohled horní polovinu tabulky.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Od začátku se hrál rychlý a útočný basketbal a domácí dělali svou jednoduchou hrou Nymburku problémy. Chytli se střelecky a především zásluhou amerických posil se drželi ve vedení.

Když pak Nymburk ve druhé čtvrtině začal chybovat v útoku, rozjetí Bizoni odskočili až na deset bodů. Český mistr se však vzpamatoval a udržel se ve hře. V úvodu třetí čtvrtiny se chytil Burns, který již definitivně vyléčil své zdravotní potíže a ukázal, jak výraznou posilou by pro Nymburk měl být.

Díky němu se Nymburk ujal vedení, jenže finský celek okamžitě odpověděl a znovu si vzal vedení na svou stranu. Hosté však ve druhé půli výrazně zlepšili obranu a čekali na šanci. V poslední čtvrtině pak ukázali více zkušeností a dovedli zápas k vítězství.

Důležitou roli při něm hrál Jiří Welsch, který řídil hru Nymburku a k deseti bodům si připsal pět doskoků a deset asistencí. Důležitou trojku na 82:78 dal Vojtěch Hruban, klíčovou roli v koncovce však měl Burns, který si vedle bodů připsal i důležitý obranný zákrok.

Basketbalová VTB liga:
Bisons Loimaa - Basketball Nymburk 85:93 (25:23, 48:42, 66:64)
Nejvíce bodů: Ahonen 20, Johnson 15, Hummer 14, Nelson 13 - Burns 23, Simmons a Hruban po 15, Washington 12, Welsch a Houška po 10. Fauly: 25:18. Trestné hody: 19/16 - 26/16. Trojky: 7:11. Doskoky: 30:31.
ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.