Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalistky USK dočasně posílí americká rozehrávačka Quinnová

18. listopadu 2014 09:53 - Praha

Basketbalistky ZVVZ USK Praha posílí zkušená americká rozehrávačka Noelle Monique Quinnová. Devětadvacetiletá rodačka z Los Angeles, která v roce 2009 reprezentovala Bulharsko, dočasně nahradí v sestavě zraněnou krajanku Danielle Robinsonovou. Ta by se měla vrátit do kádru českých mistryň po Vánocích.

 

Michal Doležal, ČTK

"Smlouvu jsme zatím podepsali do Vánoc. Po svátcích by se měla vrátit Danielle," řekl generální manažer USK Marek Kučera s tím, že Quinnová už bude k dispozici na středeční utkání Evropské ligy s Wislou Krakov.

Quinnová od roku 2007 hraje WNBA, kde prošla Minnesotou, Los Angeles, Washingtonem a naposledy Seattlem s průměry 5,8 bodu, 3,1 doskoku a 2,5 asistence na utkání. V Evropě má za sebou angažmá ve Vilniusu, Spartaku Moskva, tureckém Botasu či Mondeville, za které v roce 2013 nasbírala v Eurolize průměry 10 bodů, 3,4 doskoku a 1,6 asistence na zápas.

ČTK

MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.