Antverpy - České Budějovice 3:0Jihostroj nebodoval v Lize mistrů ani v Antverpách

Antverpy

Volejbalisté Českých Budějovic se nedočkali prvních bodů v tomto ročníku Ligy mistrů ani v Antverpách. Bez zraněného reprezentačního univerzála Michala Kriška, jenž má problémy s operovaným kolenem, prohráli 0:3. Odvetnou část skupiny F začne Jihostroj právě s belgickým nováčkem doma 17. prosince.

Českému mistrovi dnes Kriško citelně chyběl, a protože ho zlobí v létě operované koleno, visí nad jeho dalšími starty v sezóně velký otazník. Kouč Jan Svoboda na post diagonálního hráče vyslal nezkušeného Plevu, jehož ve druhém setu nahradil smečař Fila.

Jihostroj ale nezačal špatně a nebýt nevynucených chyb, mohl pomýšlet na lepší výsledek než 20:25. Druhý set začaly Antverpy velkým náporem, na hřiště se dostal i druhý nahrávač Zapletal, rozjetého soupeře ale nezastavil. Až ve třetí sadě se českobudějovický tým poprvé dostal do vedení, jenže Belgičané rychle vývoj otočili a po druhém vítězství drží druhé postupové místo do play off.

Jihostroj se trápil na přihrávce a tím pádem i v útoku, kde se celý tým dostal na pouhých 30 procent úspěšnosti. "Trápíme se, nemáme ve hře žádný systém, nevíme co hrát. Soupeř nás ničil servisem, s plachtícím podáním jsme měli strašný problém. Byli jsme naprosto tragičtí v útoku," nešetřil kritikou nahrávač Filip Habr.

Mrzutý byl i trenér Svoboda: "Myslím, že jsme neměli šanci. Hlavně vzhledem k procentuální úspěšnosti našeho a soupeřova útoku. Nehráli nám diagonální hráči Pleva a Fila. Trápili jsme se s příjmem podání. Byli jsme čitelní, bylo jednoduché nás bránit. Soupeř naopak po vlastním příjmu útočil razantně, my ho nedokázali ubránit," shrnul utkání.