Děčín je druhým semifinalistou basketbalové ligy

Basketbalisté Děčína jsou druhými semifinalisty NBL. Ve třetím čtvrtfinálovém duelu přehráli Ostravu suverénně 87:56 a sérii ukončili v nejkratším možném čase. Krok od postupu je i Prostějov, který doma porazil Ústí nad Labem 96:85 a vede 2:1 na zápasy.

Děčín zaskočil oslabenou Ostravu, která ve smolně prohraném druhém zápase přišla kvůli zranění kotníku i o Coryho Muirheada a měla na soupisce jen osm hráčů, hned v úvodu. První čtvrtinu ovládli domácí 23:6 a před poločasem vedli už o třicet bodů.

"První poločas byl víceméně klíč k tomu, proč jsme sérii zavřeli 3:0. A ačkoliv to skončilo 3:0, tak samozřejmě to takhle jednoznačné být nemuselo, protože jsme šťastně vyhráli druhé utkání v Ostravě," řekl trenér Děčína Pavel Budínský. "Ostrava už nebyla fyzicky ani mentálně připravena bojovat od začátku, trochu nám to usnadnila. V sestavě, v jaké byli, to vypadalo, že nevěří, že by mohli hrát," dodal.

Do sestavy Prostějova se vrátil po zranění křídelník Dylan Talley, hosté naopak v polovině druhé čtvrtiny přišli kvůli faulu o do té doby výborně hrajícího Ladislava Pecku. Vyrovnaný duel rozhodla až poslední čtvrtina, kterou Hanáci otevřeli šňůrou 13:2 a rozdíl už neklesl pod deset bodů.

"Jsem hodně rád za vítězství, protože je to play off a to jsme si uvědomili až druhou půlku, kdy jsme zlepšili asi všechno. Obrana hořela, dostat za první půlku skoro 50 bodů je příliš," řekl trenér vítězů Zbyněk Choleva.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy mužů - 3. zápasy:
Děčín - Ostrava 87:56 (23:6, 49:19, 72:34)
Nejvíce bodů: Jelínek 18, Stria a Vyoral 11, Landa, Bosák a Bažant po 10 - Zbránek 21, Dědek 11, Číž 8. Fauly: 13:16. Trestné hody: 9/9 - 4/4. Trojky: 8:10. Doskoky: 36:25. Konečný stav série: 3:0.
Prostějov - Ústí nad Labem 96:85 (29:25, 50:49, 74:72)
Nejvíce bodů: Slezák 17, Marko 15, Mrviš 14, Šteffel 13, Talley 11, Nečas a Švrdlík po 10 - Vette 20, Laroche 17, Jiřiček 14, Pecka 13. Fauly: 21:16. Trestné hody: 19/14 - 21/11. Trojky: 10:4. Doskoky: 38:28. Stav série: 2:1.