Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Cenu pro nejužitečnějšího hráče NBA získal poprvé Curry

4. května 2015 08:43 - New York

Nejužitečnějším hráčem této sezóny NBA byl zvolen rozehrávač Stephen Curry z Golden State Warriors. Sedmadvacetiletý basketbalista vyhrál prestižní anketu poprvé v kariéře. V hlasování amerických a kanadských novinářů zvítězil se ziskem 1198 bodů před Jamesem Hardenem z Houstonu (936) a LeBronem Jamesem z Clevelandu (552).

 

Marcio Jose Sanchez, ČTK/AP

Curry dovedl Golden State k prvenství v základní části NBA. Warriors v ní zaznamenali 67 výher, kterými vytvořili nový klubový rekord. Curry během 80 zápasů nastřílel 286 trojek, čímž překonal vlastní ligový rekord starý dva roky. V průměru nasbíral 23,8 bodu, 7,7 asistence a 4,3 doskoku na zápas. Vedení NBA oznámilo, že Curry se na stovce ze 130 hlasovacích lístků objevil na první místě.

Ve své šesté sezóně v NBA byl Curry podruhé za sebou vybrán do Utkání hvězd. Nejužitečnějším hráčem soutěže se stal jako první hráč Warriors od roku 1960, kdy tuto poctu obdržel legendární Wilt Chamberlain. Tehdy ještě klub působil ve Filadelfii.

ČTK

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.