Rubriky:

Míčové sporty

Živě

V nominaci na volejbalové Grand Prix zatím chybí kapitánka Havlíčková

12. května 2015 12:37 - Praha

Kvůli problémům s kolenem zatím chybí kapitánka volejbalové reprezentace Aneta Havlíčková v užší nominaci na světovou Grand Prix. Sedmadvacetiletá univerzálka, hrající za Lokomotiv Baku, bude proto chybět v Brně na soustředění národního týmu.

"V širší nominaci na Grand Prix Aneta figuruje, ale teď s týmem nezačne soustředění, protože ještě doléčuje koleno. Budeme se s ní před turnajem v Rusku domlouvat, jak na tom bude," řekla ČTK manažerka týmu Michaela Procházková.

V nominaci italského kouče českého týmu Carla Parisiho je 17 jmen. Nechybějí mezi nimi smečařka Helena Havelková, která letos hrála s italským celkem Busto Arsizio finále Ligy mistryň, či nahrávačka Pavla Vincourová. "Jsou tam také nové hráčky z extraligy. Uvidíme, jestli se prosadí do sestavy," doplnila Procházková.

Češky zahájí přípravu v Brně o nadcházejícím víkendu. První prověrkou Parisiho výběru bude turnaj v Rusku, na který volejbalistky odletí 15. června.

První turnaj Grand Prix odehrají reprezentantky v Chorvatsku od 3. do 5. července a ke druhému poletí do Bulharska, kde se bude hrát 10. až 12. července. Za soupeřky ve druhé divizi GP mají Argentinu, Chorvatsko, Nizozemsko, Portoriko a Bulharsko.

Nominace volejbalistek na Grand Prix 2015:
Nahrávačky:
Pavla Vincourová (Scandicci/It.)
Marie Kurková (Olymp Praha)
Lucie Smutná (Soverato/It.)
Smečařky:
Helena Havelková (Busto Arsizio/It.)
Andrea Kossányiová
Barbora Gambová (obě Prostějov)
Michaela Mlejnková
Eva Hodanová (obě Olymp)
Michala Kvapilová (Postupim/Něm.)
Marie Toufarová (KP Brno)
Tereza Vanžurová (Scandicci/It.)
Blokařky:
Barbora Purchartová (Charleroi/Belg.)
Nikol Sajdová (Postupim/Něm.)
Veronika Trnková (Olymp)
Veronika Závodná (Frýdek-Místek)
Libera:
Veronika Dostálová (Olymp)
Šárka Melichárková (SG Brno)
Trenér: Carlo Parisi (It.).
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.