Rubriky:

Míčové sporty

Do házenkářské reprezentace se po zranění vrátí kapitán Jícha

13. května 2015 12:26 - Praha

V nominaci české házenkářské reprezentace na soustředění před červnovými závěrečnými zápasy evropské kvalifikace s Francií a Makedonii figuruje i Filip Jícha. Kapitán národního týmu musel vynechat nedávné dva duely se Švýcarskem kvůli nataženému úponu tříselného kanálku.

 

Pavel Lebeda/ch.cz

Ve výběru trenérů Jana Filipa a Daniela Kubeše naopak schází Petr Linhart, který se v utkání ve Švýcarsku zranil. "U něj je podezření na zranění křížových vazů v koleni," řekl v tiskové zprávě manažer reprezentací Karel Nocar.

V nominaci je čtrnáct hráčů, které trenéři do konce května doplní o další čtyři. Tým se sejde v sobotu 6. června v Brně, kde 10. června odehraje zápas s Francií. V Makedonii se Češi představí 14. června.

Po čtyřech z šesti zápasů figuruje národní tým ve skupině na postupové druhé příčce s dvoubodovým náskokem na Makedonii. Na šampionát projdou první dva celky z každé skupiny a nejlepší tým z třetích míst.

Nominace na soustředění:
Brankáři:
Martin Galia (St. Gallen/Švýc.)
Petr Štochl (Füchse Berlín/Něm.)
Spojky:
Tomáš Babák (St. Gallen/Švýc.)
Roman Bečvář (Rostock/Něm.),
Pavel Horák (Füchse Berlín/Něm.)
Filip Jícha (Kiel/Něm.)
Ondřej Zdráhala (Hamm-Westfalen/Něm.)
Křídla:
Jakub Hrstka (Prešov/SR)
Miroslav Jurka (St. Raphaël/Fr.)
Milan Kotrč (Dukla Praha)
Jan Sobol (Pulawy/Pol.)
Pivoti:
Leoš Petrovský (Plzeň)
Tomáš Říha (Coburg/Něm.)
Jan Užek (Karviná)
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.