Gazzetta: Vítečková je třetí nejlepší basketbalistkou Evropy

Česká reprezentantka Eva Vítečková obsadila třetí místo v tradiční anketě italského deníku La Gazzetta dello Sport o nejlepší basketbalistku Evropy uplynulého roku. Mistryni Evropy a oporu Gambrinusu Brno předstihly jen Belgičanka Ann Wautersová a Ruska Maria Stěpanovová. V mužské kategorii zvítězil počtvrté za sebou Němec Dirk Nowitzki, který září v NBA v týmu Dallasu.

Mezi ženami skončila na šestém místě Eva Němcová, která tuto anketu v roce 1996 vyhrála. Jedenáctá se umístila další evropská šampionka Hana Machová a dvanáctá Kamila Vodičková.

Pořadí určil třicetičlenný sbor, který tvořili basketbalistky, trenéři a jeden hlas si nechala redakce italského deníku. Do hlasování se zapojili i Jan Bobrovský a hráčky Němcová, Vítečková, Vodičková a Michaela Pavlíčková.

"K vítězství Wautersové se nechci vyjadřovat, domnívám se, že v Evropě byly lepší hráčky. Cením si ale výsledku českých hráček," řekl dnes ČTK reprezentační trenér Jan Bobrovský. Vítečková s Machovou se ucházejí také o titul nejlepší hráčky v anketě FIBA.

Ani Wautersová své prvenství neočekávala. "Nemyslím, že bych byla nejlepší, ale Samara má podle mě nejlepší tým v Evropě. Bez spoluhráček bych tak úspěšnou sezonu nezažila," uvedla Belgičanka, která s ruským klubem vyhrála Evropskou i Světovou ligu vždy po finálových triumfech nad Brnem.