Rubriky:

Míčové sporty

Gazzetta: Vítečková je třetí nejlepší basketbalistkou Evropy

9. ledna 2006 11:56 - ŘÍM

Česká reprezentantka Eva Vítečková obsadila třetí místo v tradiční anketě italského deníku La Gazzetta dello Sport o nejlepší basketbalistku Evropy uplynulého roku. Mistryni Evropy a oporu Gambrinusu Brno předstihly jen Belgičanka Ann Wautersová a Ruska Maria Stěpanovová. V mužské kategorii zvítězil počtvrté za sebou Němec Dirk Nowitzki, který září v NBA v týmu Dallasu.

Mezi ženami skončila na šestém místě Eva Němcová, která tuto anketu v roce 1996 vyhrála. Jedenáctá se umístila další evropská šampionka Hana Machová a dvanáctá Kamila Vodičková.

Pořadí určil třicetičlenný sbor, který tvořili basketbalistky, trenéři a jeden hlas si nechala redakce italského deníku. Do hlasování se zapojili i Jan Bobrovský a hráčky Němcová, Vítečková, Vodičková a Michaela Pavlíčková.

"K vítězství Wautersové se nechci vyjadřovat, domnívám se, že v Evropě byly lepší hráčky. Cením si ale výsledku českých hráček," řekl dnes ČTK reprezentační trenér Jan Bobrovský. Vítečková s Machovou se ucházejí také o titul nejlepší hráčky v anketě FIBA.

Ani Wautersová své prvenství neočekávala. "Nemyslím, že bych byla nejlepší, ale Samara má podle mě nejlepší tým v Evropě. Bez spoluhráček bych tak úspěšnou sezonu nezažila," uvedla Belgičanka, která s ruským klubem vyhrála Evropskou i Světovou ligu vždy po finálových triumfech nad Brnem.

Výsledky:
1. Wautersová (Bel.) 48, 2. Stěpanovová (Rus.) 29, 3. Vítečková (ČR) 24, 4. Iványiová (Maď.) 15, 5. Valdemorová (Šp.) 14, 6. Němcová 11, 11. Machová 4, 12. Vodičková (všechny ČR) 2.

ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.