Basketbalisté New Yorku vyhráli v NBA popáté za sebou

NEW YORK

Basketbalisté New Yorku si po špatném začátku sezóny připsali v NBA již páté vítězství za sebou. Svěřenci slavného trenéra Larryho Browna sice promarnili ve středečním zápase s Dallasem osmnáctibodové vedení, nakonec však uspěli 117:115 po prodloužení.

V nastaveném čase zazářil nejstarší hráč newyorského týmu Antonio Davis, jenž v klíčové pětiminutovce nasbíral čtyři body a tři doskoky, ale hlavně uhlídal hvězdu hostů Dirka Nowitzkého. "Musíte vědět, na co máte a na co ne. Já umím bránit a doskakovat," poznamenal sedmatřicetiletý basketbalista.

Milwaukee prohrálo 88:112 v Indianapolisu s tamními Pacers a ztratilo tak čtvrtý z posledních pěti duelů. Týmu Bucks nepomohlo ani dvanáct bodů Jiřího Welsche, jenž byl čtvrtým nejlepším střelcem mužstva a na palubovce strávil 27 minut. Jediný český basketbalista v NBA nechyboval ani při jednom ze čtyř trestných hodů, neúspěšný však byl při všech třech pokusech za tři body. Z pole se trefil čtyřikrát z deseti hodů a získal šest doskočených míčů.

Bryant znovu táhl Lakers

Indiana si vytvořila v utkání relativně bezpečný náskok, který sice hosté několikrát stáhli, ale nezlikvidovali. "Proti takovému týmu si nemůžete dovolit tak velkou ztrátu, jako jsme měli my. Jasně, párkrát jsme se jim přiblížili, ale pořád jsme byli dost daleko od toho, abychom vyrovnali," uvedla opora Bucks Michael Redd.

Po čtyřech zápasech se Kobemu Bryantovi nepovedlo nastřílet alespoň 45 bodů, i tak si ale připsal úctyhodných 41 bodů. Týmu Los Angeles Lakers to však na úspěch v Portlandu nestačilo, podlehl 103:113. Bryant na dálku prohrál v souboji kanonýrů o pět bodů s Allenem Iversonem, ale ani opora Philadelphie se nakonec nemohla příliš radovat, protože 76ers podlehli doma 102:110 Utahu.

Mezi oba elitní střelce se dnes vešel Rashard Lewis ze Seattlu, jenž 45 body zastoupil nejlepšího kanonýra týmu Raye Allena. Ten byl v druhé čtvrtině vyloučen za rvačku s Keyonem Doolingem, ale díky Lewisovu představení Supersonics porazili Orlando 113:104.

Washington - Atlanta 103:72
Toronto - Charlotte 95:86
Indiana - Milwaukee 112:88
Philadelphia - Utah 102:110
New York - Dallas 117:115 po prodl.
Minnesota - Chicago 99:93
Houston - Sacramento 80:88
Portland - Los Angeles Lakers 113:103