Házenkářky Poruby remizovaly v interlize i ve Veselí

Házenkářky Poruby si v interlize připsaly druhou remízu za sebou, po utkání s Mostem hrály nerozhodně i ve Veselí nad Moravou (28:28). Nejlepší český celek Slavia Praha zvítězila v Olomouci vysoko 33:18.

Ostravský tým nedokázal ve Veselí zastavit domácí střelkyni Máriu Olšovskou, která se trefila jedenáctkrát. "Pro nás je to zlatý bod. Holky pokryly nejsilnější stránku soupeře, rychlý protiútok, a kolektivním výkonem a vynikající brankářkou jsme to dotáhli k remíze," radoval se trenér Veselí Radim Pernický, jehož svěřenkyně nicméně zaostávají za postupem do play off o devět bodů.

Slávistky rozhodly zápas v Olomouci už v první půli, kterou vyhrály o 12 branek. "Měli jsme tragický přístup k zápasu v prvním poločase. Ve druhé půli se to trochu zlepšilo, ale některé hráčky si budou muset uvědomit, že pokud budou přistupovat k utkání jako dnes, tak budou muset odejít," pohrozil olomoucký trenér Jan Bělka.