Rubriky:

Míčové sporty

Jao Ming dostal nejvíc hlasů do All-star NBA

3. února 2006 12:26 - MIAMI

Číňan Jao Ming dostal nejvíce hlasů fanoušků při volbě základní pětky basketbalového Utkání hvězd NBA a porazil i nejlepšího kanonýra soutěže Kobeho Bryanta. V pětapadesátém utkání All Star nebude chybět ani Shaquille O'Neal, který se stal pátým hráčem historie, jenž bude hrát exhibiční duel již potřinácté za sebou.

Houston Rockets mají díky Jao Mingovi a Tracymu McGradymu dva hráče v základní pětce utkání, které se uskuteční 20. února. Výběr Západní konference doplní Bryant z Los Angeles Lakers, ze San Antonia Tim Duncan a Steve Nash z Phoenixu.

Jao Ming dostal více hlasů než Bryant i přesto, že chyběl v 21 zápasech kvůli operaci chodidla. Bryant je naopak nejlepším střelcem soutěže, nedávno oslnil 81 nastřílenými body v jednom utkání, což je druhý nejleoší výkon v dějinách NBA. Jao Ming porazil Bryanta o 71.107 hlasů, což je nejmenší rozdíl od roku 2000.

Na východě vyhrál LeBron 

Ve Východní konferenci dostal nejvíce hlasů LeBron James z Clevelandu a o 15.155 hlasů předčil O'Neala. V základní pětce je doplní Allen Iverson z Philadelphie a nováček v utkání hvězd Dwyane Wade z Miami. "Je to pocta a třeba se jednu stanu součástí All Star jako Shaq," řekl Wade. Jermaine O'Neal z Indiany je zraněný a asi ho nahradí Rasheed Wallace z Detroitu Pistons.

O'Neal hraje All Star každou sezonu od svého vstupu do NBA. Minimálně třináctkrát po sobě byli nominování už jen Jerry West, Karl Malone, Bob Cousy a John Havlicek. West a Malone to dokázali čtrnáctkrát. "Pokaždé, když jsem znovu nominován, tak si toho vážím více než předtím. Ukazuje mi to, že pořád patřím mezi špičku a hlavně, že podávám vyrovnané výkony," řekl O'Neal.

ČTK

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.