Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalisté Liberce rázně vykročili za obhajobou

24. dubna 2016 19:37 - Liberec

Volejbalisté Dukly Liberec vykročili za obhajobou titulu domácí výhrou nad Brnem 3:0, sety získal favorit 25:20, 25:17 a 25:19. Severočeši se přitom museli obejít bez zraněného univerzála Adriana Patuchy, ale Jakub Vencovský jej výborně zastoupil a s 20 body byl nejlepším hráčem úvodní finálové bitvy. Druhá se odehraje opět v Liberci v pondělí od 18:10.

 

Vít Černý, ČTK

Hráči Dukly od začátku brněnského rivala zatlačili a po celý zápas mu nedali šanci, aby vývoj zvrátil. "Zápas nám nevyšel, Liberec byl lepší ve všech činnostech, připravíme se na zítřek," řekl kouč Ondřej Marek, který dovedl Brno do finále po dlouhých 26 letech.

Libereckou sestavu skvěle dirigoval nahrávač Janouch, spoluhráči mu pozici ulehčili výborným příjmem a také účinným útokem. V něm si skvěle poradil s rolí náhradníka Vencovský, neboť první univerzál Patucha má zdravotní problémy.

"Nervózní jsem nebyl, do finále nervozita nepatří," řekl Vencovský České televizi. "Moc jsem toho nenahrál, o to větší mám chuť. Hráli jsme dobře všichni na servisu, tím si to strašně ulehčujeme," radoval se.

Z liberecké sestavy čišela suverenita, klid a nakonec i spokojenost. "Odehráli jsme výborný zápas, koncentrovaně od prvního do posledního míče. V průběhu sezony jsme protočili 12 lidí a nespoléhali na základní šestku, teď se nám to vrací," radoval se kouč Michal Nekola.

Brno se marně snažilo tlaku čelit, ve druhém setu šly na chvíli ze hřiště i hlavní opory Hrazdira, Haník či Andrianov. "Liberec hrál výborně, nebyli jsme schopní dostat se do naší hry. Kuba Janouch exceloval, nedařilo se nám číst jeho hru, měl přihráno a dával to na jedny ruce," konstatoval sklesle brněnský kapitán Michal Hrazdira. Série o titul se hraje na čtyři vítězství, Liberec může získat po Českém poháru double.

Do bojů o bronzové medaile vstoupili lépe hráči Českých Budějovic, kteří v oslabené sestavě bez Sobotky i Habra zdolali Karlovarsko 3:0. Hosté zase postrádali distancovaného Džavoronoka. I tato série pokračuje v pondělí na jihu Čech.

Finále play off volejbalové extraligy mužů - 1. zápas:
Liberec - Brno 3:0 (20, 17, 19)
Rozhodčí: Krtička, Renčín. Čas: 80 min. Diváci: 1200.
Sestavy a body:
Liberec: Janouch, Správka 8, Leikep 11, Vencovský 20, T. Kriško 15, Staněk 5, libero Kopáček - Galabov. Trenér: Nekola.
Brno: Haník, Hrazdira 6, Smrčina 6, Andrianov 7, Sucharev 3, Klapal 4, libero Castello - Muroň 1, Licek, Zmrhal 4, Goodell 4. Trenér: Marek.
O 3. místo - 1. zápas:
České Budějovice - Karlovarsko 3:0 (22, 30, 20).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty