Česko - Kanada 3:0České volejbalistky si v Grand Prix připsaly první výhru

Zelená Hora

České volejbalisty se dočkaly ve třetím utkání v Grand Prix první výhry. Výběr německého kouče Alexandra Waibla porazil na turnaji druhé divize v polské Zelené Hoře Kanadu 3:0 po setech 25:13, 25:18 a 25:23 a ve skupině obsadil třetí místo. Nejproduktivnější hráčkou českého týmu byla kapitánka Tereza Rossiová s 15 body, Michaela Mlejnková zaznamenala o dva méně. V závěrečném utkání se od 20:10 střetnou dosud neporažené týmy domácího Polska a Portorika o první místo v tabulce.

"Dnes jsme si vítězství zasloužili, i když jsme v sobotu proti Polsku podali lepší výkon. Po dvou jasných setech se nám podařilo s pomocí všech hráček a velikou bojovností otočit průběh třetí sady," řekl Waibl po prvním úspěchu na angažmá u českého týmu.

Vstup do zápasu se českým volejbalistkám nevyvedl. Kanaďanky hrály přesněji i důrazněji a za stavu 5:7 si musel vzít Waibl oddechový čas. Z útlumu se hráčky rychle vymanily. Dostaly postupně Kanaďanky pod tlak a povolily jim v prvním setu uhrát pouze 13 bodů.

I když se ve druhém setu hra více vyrovnala, tempo stále udávaly svěřenkyně kouče Waibla. Nejvyrovnanější partii nabídla třetí sada, ve které se Kanaďanky nečekaně zvedly.

Rossiová: Ceníme si nabraných zkušeností

"První dva sety jsme odehrály výborně. Po pauze po druhé sadě jsme vypadly z tempa," řekla Andrea Kossányiová. Kanaďanky totiž na začátku třetího setu využily nekoncentrovanost soupeře a získaly až šestibodový náskok. V závěru setu ještě vedly zámořské volejbalistky 21:18, při podání Rossiové se ale Češkám povedl šesti body obrat. Houževnaté Kanaďanky ještě odvrátily dva mečboly, ale pečeť na českou výhru dala úspěšná smeč Mlejnkové.

"Jsme rády za první vítězství a ceníme si nabraných zkušeností. Poslední ze tří zápasů nebyl určitě nejhezčí z technického pohledu. I přes únavu z celého turnaje jsme dokázaly zabrat i na konci třetího setu, kdy jsme byly pod tlakem," řekla Rossiová.

V příštím týdnu je na programu druhý turnaj v Olomouci, v němž se české volejbalistky utkají opět s Kanadou, Bulharskem a Dominikánskou republikou.