Rubriky:

Míčové sporty

Čína - Česko 77:68 Basketbalisté vstoupili do přípravy prohrou s Čínou

16. června 2016 17:44 - Treviso

Čeští basketbalisté vstoupili do přípravy na kvalifikaci o olympijské hry prohrou 68:77 s Čínou. Trenér Ronen Ginzburg zatím nemá na turnaji v Itálii kompletní tým, naopak Čína už se naplno připravuje na olympijské hry, kde má účast jistou.

 

Petr Horník, Právo

"Hráli jsme proti vítězi asijského mistrovství, který hrál kvalitní nátlakovou obranu po celém hřišti. Ukázalo nám to zrcadlo, v čem máme problém v přechodové fázi. Ta by přitom měla být naší silnou stránkou," řekl asistent trenéra Ginzburga Lubomír Růžička. "Čína je v celosvětovém pořadí FIBA v první desítce. Pro nás to byla velmi kvalitní příprava."

Čechům stále chybějí dvě největší hvězdy Tomáš Satoranský a Jan Veselý, který by se měl zapojit už v pátek, a tak dostali šanci především hráči bojující o nominaci na kvalifikaci.

Na porážce se podepsala nevydařená úvodní polovina utkání, ve které si někteří hráči zvykali na rychlejší tempo hry a výškovou převahu soupeře. Číňané si už v první čtvrtině vypracovali dvouciferný náskok.

"Soupeř byl na všech pozicích vyšší, takže jsme se špatně dostávali do hry zády ke koši. Museli jsme uzpůsobit taktiku, ale myslím, že jsme se dokázali vrátit do zápasu a ve druhém poločase jsme předvedli velmi dobrou práci," hodnotil Růžička.

Ke smazání dvouciferného manka zavelel po změně stran bodovou šňůrou Patrik Auda, který trefil trojku a přidal dalších šest bodů. Češi se vrátili do hry a po Palyzově trojce z úvodu čtvrtého dějství už ztráceli pouze bod. Jenže Číňané je do vedení nepustili a naopak znovu odskočili.

"Byl to dobrý signál, že tam potenciál je. Trenér prostřídal, dotahovala jiná sestava, než šla na začátek. Vyzkoušeli jsme si několik modelových situací. Ukázalo nám to, že máme spoustu mezer. Bylo vidět, že máme kvůli špatné komunikaci ještě problémy v obraně, špatně jsme přebírali, rotovali. To je to, co by bylo zapotřebí zlepšit. V útoku bylo vidět, že některé momenty byly dobré, ale všechny akce ještě nemáme zažité a musíme na tom zapracovat," řekl zkušený pivot Pavel Houška, který byl s Audou nejlepším českým střelcem s 11 body.

Pro Čechy šlo o zahřívací zápas před turnajem v Trentinu, kde se v pátek utkají s domácí Itálií o postup do finále. V sobotu pak vyzvou buď Turecko, nebo opět Čínu.

Přípravné utkání basketbalistů na turnaji v Itálii:
ČR - Čína 68:77 (11:20, 31:44, 51:55)
Nejvíce bodů ČR: Auda a Houška po 11, Benda 8, Kříž 7, Bohačík a Palyza po 6, Kyzlink 5.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.