Bryantových 43 bodů Lakers na vítězství nestačilo

New York

Kobe Bryant se sice v pondělním zápase zámořské NBA blýskl 43 body, přesto Los Angeles Lakers na domácí palubovce podlehli 96:103 San Antoniu. V dresu Spurs hned trojice basketbalistů zaznamenala 21 bodů. Rozhodující náskok hosté získali v třetí čtvrtině, kterou vyhráli 36:19.

Postaral se o to především Argentinec Manu Ginobili, který během těchto dvanácti minut nastřílel tucet ze svých 21 bodů. "V druhém poločase jsme dali spoustu trojek, to nám pomohlo dostat se do vedení," popsal olympijský vítěz klíčové okamžiky zápasu.

Nejlepší střelec zápasu Bryant ocenil taktický výkon soupeřů, kteří perfektně pokrývali prostor. "V tom je vidět věk a zkušenost. Jsou to veteráni, co musejí ve svém systému udělat, aby maximalizovali prospěch pro celek. Mají hráče, kteří jsou výjimečně talentovaní," řekla největší hvězda Lakers.

Vítězství Miami nad Charlotte si k pondělním 34. narozeninám nadělil Shaquille O'Neal. Robustní pivot nastřílel 35 bodů a především všech osm bodů Heat v prodloužení, které zajistilo hostům výhru 106:105.

Miami znovu hrálo bez Dwyana Wadea, který má poraněné zápěstí, a dlouho prohrávalo. Nastavení si vynutilo až ve čtvrté čtvrtině, kterou vyhrálo 31:23. O'Neal společně s Jasonem Williamsem během těchto dvanácti minut zaznamenali sedmadvacet bodů. "Měli jsme velké štěstí, že jsme vyhráli. Hledáme cestu jak vyhrávat, ale bez Dwyana je to poněkud obtížné," oddechl si kouč Miami Pat Riley.

Basketbalisté Denveru si už posedmnácté za sebou na domácí palubovce poradili s Memphisem, tentokrát ho porazili 115:101. Na jejich úspěchu se podílel především autor pětatřiceti bodů Carmelo Anthony

Výsledky:
Charlotte - Miami 105:106 po prodl., New Jersey - Sacramento 84:109, New Orleans/Oklahoma City - Phoenix 88:101, Denver - Memphis 115:101, Utah - Orlando 90:85, Los Angeles Lakers - San Antonio 96:103.