Basketbalisté Phoenixu v NBA po jedenácti zápasech prohráli

New York

Basketbalisté San Antonia ukončili v NBA vítěznou sérii Phoenixu, která trvala jedenáct zápasů. Suns se ve čtvrtek museli obejít bez zraněného Steva Nashe a bez svého nejužitečnějšího hráče na úřadující šampióny nestačili. San Antonio táhl francouzský reprezentant Tony Parker, jenž k vítězství 117:93 přispěl 29 body.

Nash v této sezóně nevynechal dosud ani jeden zápas, v pondělním duelu s New Orleansem si ale zvrtl kotník a musí odpočívat. Chyběl i jeho obvyklý náhradník Leandro Barbosa. San Antonio toho využilo k osmému vítězství v posledních devíti zápasech.

Trenér Gregg Popovich ale úspěch v duelu dvou předních týmů Západní konference nepřeceňoval. "Neměli k dispozici všechny chlapce, takže tohle vítězství neukazuje, co můžete dokázat proti dobrému týmu," řekl kouč Spurs.

Dallas taky prohrál

San Antonio se dál dělí o první místo v konferenci s Dallasem, který ve čtvrtek rovněž vyhrál. Mavericks podruhé ve třech dnech porazili Portland, tentokrát 109:92. Během zápasu Dallas vedl až o 26 bodů. Třiatřiceti body k vítězství přispěl Dirk Nowitzki, navíc si připsal deset doskočených míčů.

Ani ve třetím čtvrtečním zápase neuspěl domácí tým - Philadelphia podlehla Denveru 93:97. Výrazně se na výhře hostů i přes horší první poločas podílel Carmelo Anthony. Zlepšeným výkonem po přestávce nasbíral celkem 29 bodů, navíc necelých 20 vteřin před koncem dostal Nuggets do vedení.

"Tým potřeboval, abych s tím něco udělal. V poločase jsem řekl, že je čas, abych se probral, šel na hřiště a vyhrál zápas," uvedl Anthony.

Výsledky:
Philadelphia - Denver 93:97, Portland - Dallas 92:109, Phoenix - San Antonio 93:117.