Washington - Milwaukee 110:105Washington znovu bez Satoranského porazil v NBA Milwaukee

New York

Basketbalista Tomáš Satoranský proseděl v NBA třetí utkání Washingtonu za sebou pouze na lavičce, tentokrát přihlížel domácímu vítězství Wizards 110:105 nad Milwaukee. Český reprezentant zasáhl z pěti prosincových zápasů do hry pouze do jednoho, navíc jen sporadicky na necelé čtyři minuty.

Překvapením sobotního programu byla vysoká porážka nejlepšího týmu ligy Golden State na palubovce Memphisu 89:110. Grizzlies uspěli pošesté za sebou a hlavní podíl na tom měli Marc Gasol a Tony Allen, kteří se postarali každý o 19 bodů. Dvouciferný počet bodů ale zaznamenalo ještě pět spoluhráčů a ve druhé půli si domácí vypracovali až třicetibodové vedení. Nejlepším střelcem soupeře byl Kevin Durant s 21 body, měřítko snesl ještě se 17 Stephen Curry.

"Nemůžeme zahrát už o moc hůř," zlobil se trenér Warriors Steve Kerr po teprve třetí porážce v sezóně. "Přesto si soupeř zaslouží uznání," dodal. "Memphis nás vyvedl z rovnováhy hned na začátku utkání a my už se z toho nedokázali vyhrabat," konstatoval Klay Thompson, který se s osmi body musel poprvé v sezóně spokojit s jednociferným příspěvkem.

Mistrovský Cleveland porazil Charlotte 116:105 a LeBronu Jamesovi chyběl jediný doskok k zisku triple doublu. Se 44 body si vylepšil sezónní maximum a s 10 asistencemi se přehoupl přes metu 7 000 v kariéře. Je jediným hráčem v historii, který nashromáždil alespoň 27 000 bodů, 7 000 doskoků a 7 000 asistencí.

Triple double těsně unikl i Jamesi Hardenovi (18 bodů, 9 doskoků, 16 asistencí), jehož Houston zvítězil 109:89 nad Dallasem. Rozehrávač Los Angeles Clippers Chris Paul se blýskl 20 body a 20 asistencemi, a to bez jediné ztráty míče. Jeho tým porazil 133:105 New Orleans. "Ztráty, to je to první, na co se v každém zápase dívám," cenil si Paul bezchybného výkonu při rozehrávání akcí.