Cleveland - Memphis 103:86Cleveland ukončil vítěznou sérii basketbalistů Memphisu

Vítězná série basketbalistů Memphisu v NBA skončila po šesti zápasech porážkou na hřišti Clevelandu 86:103. Domácí obhájci titulu vyhráli popáté za sebou, přestože trenér Tyronn Lue nechal odpočívat rozehrávače Kyrieho Irvinga.

J.R. Smith (5) z Clevelandu se snaží obejít Troye Williamse (10) z Memphisu.

Grizzlies nastoupili bez Marca Gasola a měli navrch pouze v úvodu zápasu, na konci první části už vedli Cavaliers dvouciferným rozdílem. K další výhře lídra Východní konference přispěl Kevin Love 29 body a 13 doskoky, LeBron James přidal 23 bodů a osm asistencí a J. R. Smith měl také 23 bodů.

Nejlepším střelcem Grizzlies byl s 18 body Zach Randolph. Oba celky po utkání přeletěly do Memphisu, kde se dnes utkají znovu.

Životní večer prožil Elfrid Payton, který 26 body a 14 asistencemi dovedl Orlando k vítězství v Atlantě 131:120. Serge Ibaka k výhře přispěl 29 body. Domácím Hawks nepomohlo ani to, že se celá základní pětka dostala do dvouciferných čísel.

Minnesota prohrávala v polovině druhé čtvrtiny na hřišti Chicaga 30:51, v poločase ale Timberwolves ztráceli už jen čtyři body. Po poločase obrat dokonali a zvítězili 99:94. Zach LaVine se na výhře podílel 24 body, o bod méně dal Andrew Wiggins. Domácím nestačilo 27 bodů Jimmyho Butlera.

Eric Bledsoe 31 body dovedl Phoenix k výhře nad New Yorkem 113:111 po prodloužení. Tyson Chandler za vítěze zaznamenal proti svému bývalému týmu 13 bodů a 23 doskoků. Knicks vedl s 34 body Kristaps Porzingis.

Basketbalisté Golden State přehráli New Orleans 113:109. Stephen Curry k výhře přispěl 30 body, Kevin Durant nastřílel 27 bodů. Draymond Green si připsal triple double za 12 bodů, 12 doskoků a 10 asistencí. Pelicans vedl s 28 body a pěti bloky Anthony Davis.