Volejbalisté Kladna prodloužili v Brně sérii výher na jedenáct

Brno

Volejbalisté Kladna se nenechali zastavit ani v Brně a sérii extraligových výher prodloužili o jedenáctý zápas. Vánoční přestávku, která potrvá až do 7. ledna, stráví v čele tabulky s náskokem pěti bodů před druhým Karlovarskem. Úřadující vicemistr z Brna, který pondělní dohrávku 11. kola odehrál v oslabené sestavě, je šestý.

Domácím chyběl zraněný americký univerzál Goodell a také ruské libero Ščerbatych, jenž nepodával optimální výkony. Na diagonálním postu zaskakoval blokař Pražák, na liberu se střídali Muroň a Gerža. Přesto měli první i druhý set Brňané lépe rozehraný, Kladno ale vždy skóre otočilo a zvládlo koncovky. Po úvodní prohře sezony doma se Zlínem ztratilo během vítězné série pouhé tři sety.

"Jsme rádi, taková série je fajn. Úvodní zápas se Zlínem jsme hráli špatně, byla to taková ozdravná prohra. Trochu jsme se pak zhádali. Ale tato série je překvapivá i pro mě," řekl kouč Milan Fortuník České televizi.

Marek: Musíme se poohlédnout po posilách

Hru hostů opět rychle tvořil nizozemský nahrávač Van Haarlem, o hlavní příděl bodů se starali univerzál Křesťan (12) a blokař Zajíček (11). "Dali jsme si hezký vánoční dárek," radoval se Zajíček, vyhlášený nejlepším hráčem zápasu.

Brno přitom v úvodním setu vedlo 17:12, ale Kladno sérií šesti bodů vývoj otočilo. Ve druhé měli domácí opět náskok (14:11), ale rozhodily je vlastní chyby i výroky sudích. Po červené kartě bylo srovnáno a Kladno znovu na koni.

"Mrzí mě první dvě sady, měli jsme je dobře rozehrané, ale nedotáhli do konce. Udělali jsme více chyb. Kladno má tým stabilnější, momentálně je na vlně. My se musíme poohlédnout po posilách," uznal kouč Brna Ondřej Marek. Loňský finalista má z 12 kol už sedm proher.