Rubriky:

Míčové sporty

Rakousko - Česko 26:30 Házenkáři vstoupili do turnaje v Rakousku výhrou nad domácími

12. ledna 2017 21:02 - Maria Enzersdorf
(Aktualizováno: 12. ledna 2017 21:24)

Českým házenkářům se povedl vstup do přípravného turnaje tří zemí v Rakousku. Na předměstí Vídně dnes proti domácímu výběru většinu času dominovali a zvítězili 30:26. V pátek reprezentanti uzavřou vystoupení na turnaji zápasem proti Švýcarsku.

 

Kovács Tamás, ČTK/AP

Rakušané v souboji týmů, které se nedostaly na nynější světový šampionát ve Francii, pouze jednou vedli a to hned v úvodu 3:2. Od té doby ale začal na palubovce kralovat český celek, který na rozdíl od prosincového turnaje v Maďarsku nastoupil s většinou opor. Chyběli pouze rekonvalescent a kapitán Filip Jícha a zraněný Jakub Hrstka.

Svěřenci trenérů Jana Filipa a Daniela Kubeše si už v průběhu první půle vytvořili čtyřgólový náskok, který Rakušané do pauzy stáhli na 13:15. Po změně stran se hosté rychle dostali dokonce do šestibrankového vedení, a i když domácí v závěru dotahovali, Češi si výhru s přehledem pohlídali. Rakušany porazili potřetí za sebou, naposledy s nimi prohráli před třemi lety na evropském šampionátu v Dánsku 20:30.

"Jsme pochopitelně rádi za vítězství, myslím, že tam byly mnohé dobré věci. Ale byly tam taky mnohé, řeknu, až hlouposti. Hodně technických chyb. Takže ten výsledek mohl být ještě příznivější," řekl jeden z dvojice českých trenérů Kubeš.

"Celkem dobře nám fungovala obrana. Celkově hodnotím zápas pozitivně, už od přístupu a nasazení. Vydrželi jsme být aktivní po celých 60 minut, přes ty chyby jsme stále tlačili na pilu. Myslím, že pro náš další vývoj to byl dobrý zápas," dodal Kubeš.

Pěti brankami přispěli k české výhře nejlepší střelci utkání Roman Bečvář a Jan Sobol. "O výhře jsme mohli rozhodnout už dříve, ale hodně šancí jsme v první půli neproměnili. Myslím, že v druhé půli jsme měli více ze hry a zaslouženě jsme vyhráli. Těší nás to, ale primární bylo převést do praxe, co jsme teď pilovali v tréninku. Byly tam pasáže, kdy to fungovalo, ale zároveň se musíme z mnohého ještě poučit," uvedl Sobol.

Kaňkou utkání bylo zranění brankáře Tomáše Mrkvy, kterého pro páteční zápas se Švýcarskem nahradí Artur Adamík.

Turnaj u Vídně je pro český celek poslední zápasovou přípravou před květnovým pokračováním kvalifikace mistrovství Evropy. Po úvodních dvou utkáních vedou reprezentanti o skóre svou skupinu a v dalších dvou duelech nastoupí proti outsiderovi Ukrajině.

Přípravný turnaj házenkářů v Maria Enzersdorfu:
Rakousko - ČR 26:30 (13:15)
Sestava a branky ČR: Galia, Mrkva - Bečvář 5, Babák 4, Stehlík 1, Linhart 2, Zdráhala 2, Motl 3, Vančo, Jurka 3, Sobol 5, Užek 1, Petrovský 3, Šlachta, Horák, Landa, Škvařil 1.
Nejvíce branek Rakouska: Ranftl, Esegovic oba 4. Rozhodčí: Baďura, Ondogrecula (oba SR).
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.