Houston-Chicago 121:117 PPHarden řádil a vystřílel Houstonu vítězství v prodloužení

Houston

Hlavní postavou pátečního zápasu NBA mezi Houstonem a Chicagem byl rozehrávač Rockets James Harden, který nejprve poslal utkání do prodloužení a v něm rozhodl o vítězství domácích 121:117. Harden dohromady nastřílel 42 bodů a jediná asistence ho dělila od zisku triple double. Na ten se povedlo dosáhnout při výhrách svých týmů Russelu Westbrookovi z Oklahomy a poprvé v kariéře také srbskému pivotovi Denveru Nikolovi Jokičovi.

James Harden střílí v zápase s Chicagem Bulls.

Houston v průběhu prvního poločasu vedl už o 17 bodů, ale Chicago se dokázalo do utkání vrátit. V závěru měli naopak Bulls k výhře blíž, jenže pak Harden předvedl v klíčových okamžicích tři střely z odskoku, z toho dvě dal a pomohl třetímu týmu Západní konference k 37. výhře v ročníku.

Na druhé straně sice mohl duel ukončit se šťastnějším koncem pro Bulls Dwyane Wade, jenže toho velmi dobře ubránil Trevor Ariza. Chicago před vypršením časového limitu pro útok nestihlo ani vystřelit a zápas šel do prodloužení. V něm Harden půlminutu před koncem za vyrovnaného stavu posílal míč na koš, byl faulovaný a z trestných hodů se nemýlil. Náskok už domácí nepustili.

"Utkání jsme vyhráli díky obraně. Nemůžeme pokaždé trefit padesát trojek, i kdybychom chtěli, ale musíme hledat i jiné cesty, jak zápas zvládnout. A tohle byl přesně ten případ, kdy se nám to povedlo," potěšilo autora 42 bodů, 12 doskoků a devíti asistencí Hardena.

Premiérový triple double v kariéře předvedl při svém návratu do sestavy Nuggets Nikola Jokič a mohl se svým Denverem oslavit výhru nad Milwaukee 121:117. Jedenadvacetiletý srbský pivot se postaral o 20 bodů, doskočil 13 míčů a třikrát asistoval. "Tohle byl jeho první triple double, ale bude jich mít mnohem víc," prorokoval kouč domácích Michael Malone.

Russel Westbrook letos dosáhl už na 25. triple double a Oklahoma i díky jeho 38 bodům, 13 doskokům, 12 asistencím porazila Memphis 114:102. Boston dotáhl k výhře 113:107 nad LA Lakers osmatřiceti body Isaiah Thomas, který jich ve čtvrté čtvrtině zaznamenal sedmnáct.