Házenkáři Lovosic opět zdolali Duklu a vedou extraligu

Lovosice

Házenkáři Lovosic i potřetí v sezoně porazili pražskou Duklu a minimálně do neděle se ujali vedení v extraligové tabulce. V dnešním utkání 17. kola zvítězili 33:30, i když prohrávali 28:30. Velký podíl na výhře domácího týmu měl Jiří Motl, autor jedenácti gólů, který měl už v 19. minutě na kontě osm branek.

Lovosice zvládly důležitý zápas i bez Jiřího Boučka i Václava Klimta. "Jejich absence pro nás byla nepříjemná, ale věřil jsem, že jsme schopní se s tím vypořádat. Jsme rádi, že se nám to povedlo," řekl trenér Milan Berka. Jeho tým vedl v prvním poločase už 17:11, ale pak Dukla čtyřmi góly v řadě před pauzou stav zkorigovala.

"První poločas jsme měli dohrát rozhodně jiným způsobem. Při time outu jsme si řekli, čeho se chceme vyvarovat. Realita na hřišti byla jiná a Dukla se dostala zpět do zápasu," uvedl Berka. Čtvrt hodiny před koncem se Pražané ujali vedení a začala přetahovaná, závěr utkání zvládli lépe domácí.

Lovosice vedou tabulku o bod před Zubřím, které se může vrátit na první místo v nedělním zápase ve Frýdku-Místku.