Rubriky:

Míčové sporty

Krasnojarsk - Ostrava 3:0 Pohárová cesta volejbalistek Ostravy skončila v Krasnojarsku

7. března 2017 15:52 - Krasnojarsk

Volejbalistky Ostravy prohrály v odvetě čtvrtfinále Vyzývacího poháru v Krasnojarsku 0:3 po setech 23:25, 20:25 a 24:26. Po porážce 1:3 v prvním utkání tak premiérová cesta svěřenkyň trenéra Zdeňka Pommera v evropských pohárech skončila.

V prvním setu hráčky českého týmu prohrávaly už 17:21, přesto ještě dokázaly vyrovnat na 22:22. Rozhodla až lepší koncovka domácích volejbalistek.

"Sehrály jsme dobrý zápas. Škoda že jsme nedohráli koncovku prvního setu, zápas by se pak zřejmě vyvíjel jinak. V klíčových momentech byl soupeř agresivnější a nám místy chybělo i trochu štěstí. Dobře jsme servírovali, ale v důležitých momentech nám chyběl větší důraz," řekl trenér Pommer po utkání na Sibiři, kam jeho tým cestoval téměř 24 hodin.

Ostrava ovládla začátek druhého setu, v dalším průběhu už ale převzaly aktivitu hráčky Krasnojarsku a ziskem druhé sady definitivně rozhodly o postupu do semifinále. Bojovně naladěné ostravské volejbalistky se poté pokusily uhrát třetí set. Opět však nezvládly koncovku a za stavu 24:22 neproměnily ani jeden ze dvou setbolů.

"Škoda že jsme nevyhrály první set, určitě by to soupeře znervóznilo. Bohužel jsme nebyly ani v dalších koncovkách setů dostatečně důrazné. Velký rozdíl byl v tom, že soupeřky důležité balony pokládaly a my ne," uvedl ostravská kapitánka Iva Nachmilnerová, která si stěžovala, že domácí fanoušci při podání hostů bučeli.

V předchozích kolech vyřadily Ostravanky bez větších komplikací Poreč a KP Brno.

Čtvrtfinále Vyzývacího poháru volejbalistek - odvetný zápas:
Jenisej Krasnojarsk - TJ Ostrava 3:0 (23, 20, 24)
Rozhodčí: Pindral (Pol.), Hadžijev (Ázerb.). Čas: 79 min. Diváci: 250. První zápas 3:1, postoupil Krasnojarsk.
Nejvíce bodů Krasnojarsku: Frolovová 17, Hareliková 13, Ščeglovová 12.
Sestava a body Ostravy: Válková 4, P. Kojdová 7, Zemanová 3, Toufarová 10, Zedníková 12, Nachmilnerová 10, libero Červenková - Čuboňová, Kvapilová, Diatková 2, Součková, Faltínová. Trenér: Pommer.
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty