České basketbalistky odletěli na přípravu před MS

30. května 2006 12:25 - PRAHA

České basketbalistky zahájí přípravu na zářijové mistrovství světa na ostrově Džerba v Tunisku, kam v úterý odletělo z Brna dvanáct hráček společně s trenéry Janem Bobrovským a Luborem Blažkem. Cílem týdenního pobytu u moře je po více než měsíční dovolené první kondiční soustředění spojené s rehabilitací.

 

ČTK

Ve výpravě chybí z opor Jana Veselá a Eva Vítečková. Obě se připravují na státnice na vysoké škole. "Budeme mít na programu hlavně běhání a posilování. Hráčky se v průběhu týdne postupně dostanou opět do přípravného tempa," řekl ČTK před odletem trenér Bobrovský.

Po návratu čeká basketbalistky přípravný blok v Brně, od 12. června pětidenní etapa v Luhačovicích a další brněnské soustředění. Na konci června odletí reprezentantky na dva turnaje do Číny, kde se vedle domácího výběru představí ještě Austrálie a Rusko. Po návratu z Asie dostanou hráčky až do konce července volno.

Další etapa tréninků začne opět v Brně, kde český tým od 8. do 10. srpna změří síly ve třech zápasech s Belgií, dalšími soupeři v přípravě pak budou Kanada a Lotyšsko. Od 28. srpna do 3. září se v Brně uskuteční turnaj za účasti Austrálie a Ruska.

Na šampionát do Brazílie odletí české basketbalistky 7. září. V prvním utkání na mistrovství se střetnou 12. září s Francií, o den později hrají s Kubou a 14. září s Tchaj-wanem.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: