Rubriky:

Míčové sporty

Durant bude hrát dál za šampióny NBA a za nižší plat

4. července 2017 09:50 - Oakland

To je srdcař. Aby mohl hvězdný basketbalista Kevin Durant dál hrát za mistrovský tým Golden State Warriors, šel s platem dolů a dohodl se s klubem na nové dvouleté smlouvě. Podle zámořských médií podepíše nejužitečnější hráč letošního finále NBA kontrakt na 53 miliónů dolarů s možností odstoupit od něj po prvním roce.

 

Kyle Terada, Reuters

Nová smlouva má devětadvacetiletému Durantovi garantovat v příští sezóně příjem 25 milionů dolarů, což je o milión a půl méně, než měl v minulém ročníku. Podle médií měl přitom možnost podepsat nejvyšší možnou smlouvu na 34 miliónů ročně.

Osminásobný účastník Utkání hvězd prý slevil ze svých nároků proto, aby klub mohl vedle lídra Stephena Curryho udržet i další pilíře týmu Andreho Iguodalu a Shauna Livingstona. Pro Curryho je přichystána smlouva na pět let za 201 miliónů dolarů, Iguodala i Livingston už se také dohodli na pokračování v týmu. Smlouvy bude možné podepisovat od čtvrtka.

Mistr světa a dvojnásobný olympijský vítěz Durant se připojil k Warriors vloni v létě jako volný hráč po devíti sezonách strávených v Oklahomě. V prvním roce v barvách Golden State nastřílel v průměru 25,1 bodu na zápas, v play off pak 28,5 a patřil ke strůjcům finálového triumfu nad obhájci titulu z Clevelandu.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty