Rubriky:

Míčové sporty

Laboureurová, Sudeová
Hermannová, Nausch Sluková 2:0

České beachvolejbalistky skončily v Gstaadu ve čtvrtfinále

7. července 2017 10:57 - Gstaad
(Aktualizováno: 7. července 2017 17:52)

Beachvolejbalistky Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková skončily páté na majoru Světového okruhu v Gstaadu a navázaly na stříbro z minulého týdne v Poreči. V Rakousku dnes vyhrály osmifinále, ale ve čtvrtfinále pod vrcholky Alp podlehly poprvé v kariéře německému páru Chantal Laboureurová, Julia Sudeová ve dvou setech 15:21 a 14:21.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Je známkou zlepšení, že holky dokázaly po finále v Poreči dojít pro další výborný výsledek. To přesně chceme," řekl ČTK kouč Simon Nausch.

Česká dvojice po vítězství ve skupině otočila v osmifinále zápas s Victorií Bieneckovou a Isabel Schneiderovou z Německa ve vítězství 18:21, 21:14 a 15:8. "Holky měly zpočátku trošku problém se servisem, ale je úchvatné, jak drží při sobě, i když se nedaří. A po prvním setu hrály skvěle," řekl Nausch. "Už jsme trochu unavené, přesto předvádíme výbornou hru," dodala Hermannová.

Hermannová se Slukovou zdolaly Laboureurovou a Sudeovou třikrát a letos dvakrát, ale tentokrát na ně nestačily. Většinu zápasu dotahovaly náskok soupeřek, vedly jen 3:1 na začátku druhé sady, ale rychle o výhodu přišly a zápas prohrály za 36 minut. Němky se vypořádaly se servisem českého páru a méně chybovaly.

Pro Kristýnu Hoidarovou Kolocovou s Michalou Kvapilovou bylo konečnou osmifinále. Kanaďankám Kristině Mayové, Taylor Pischkeové podlehly 15:21, 22:24 a obsadily dělené deváté místo. Před týdnem v Poreči se českým hráčkám povedlo dostat se ještě o kolo dále. "Je skvělým úspěchem českého plážového volejbalu, že jsou znovu dva páry v elitní desítce a hrají dobře," dodal Nausch.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie major v Gstaadu (Švýcarsko):
Play off - 2. kolo:
Hermannová, Nausch Sluková (4-ČR) - Bienecková, Schneiderová (15-Něm.) 2:1 (-18, 14, 8),
Mayová, Pischkeová (26-Kan.) - Hoidarová Kolocová, Kvapilová (13-ČR) 2:0 (15, 22).
Čtvrtfinále:
Laboureurová, Sudeová (6-Něm.) - Hermannová, Sluková 2:0 (15, 14).
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty