Rubriky:

Míčové sporty

ČR - Portoriko 3:1 České volejbalistky vyhrály v Grand Prix i podruhé, Portoriku povolily pouze set

9. července 2017 07:07 - Chiclayu
(Aktualizováno: 9. července 2017 08:43)

České volejbalistky vyhrály i druhý zápas na turnaji Grand Prix druhé divize v Peru. Portoriko porazily 3:1 po setech 25:20, 26:28, 25:21 a 25:18 a po předchozím hladkém vítězství nad Kolumbií drží neporazitelnost. Dnes v noci je čeká závěrečný zápas s domácí reprezentací, která má na kontě rovněž dvě výhry a stejný poměr setů 6:1.

 

archiv Barbory Purchartové

Český tým předčil Portoričanky zejména na bloku a měl účinnější podání. Pouze ve druhém setu dopustily svěřenkyně Zdeňka Pommera dramatickou koncovku a nezvládly ji. "Byl to dneska těžší zápas a vyžadoval od nás veškerou koncentraci. Znali jsme útočnou sílu Portorika, tak jsme tomu přizpůsobily bloky," řekl na tiskové konferenci Pommer.

"Snažily jsme se tlačit podáním, abychom jim zkomplikovaly příjem. Nebylo to snadné vítězství," uvedla kapitánka Karolína Bednářová. Se 17 body byla nejlepší českou hráčkou Barbora Purchartová, v portorickém dresu zatížila české konto 20 body Karina Ocasiová.

S Peru se volejbalistky utkají v noci na pondělí od 2:00 SELČ o vítězství v turnaji. V příštím týdnu odehrají tři zápasy v Portoriku a poslední třetina základní části Grand Prix je čeká v Kanadě. Final Four druhé divize bude hostit Ostrava 29. a 30. července, česká reprezentace má coby pořadatel účast jistou. Grand Prix pro ni zároveň slouží jako příprava na baráž o mistrovství světa a také na evropský šampionát v

Grand Prix volejbalistek, turnaj 2. divize v Chiclayu (Peru):
ČR - Portoriko 3:1 (20, -26, 21, 18)
Sestava a body ČR: Kossányiová 14, Toufarová 12, Smutná 2, Nachmilnerová 15, Purchartová 17, Bednárová 5, libero Dostálová - Kopáčová 1, Mlejnková 6, Vincourová 3, Kohoutová, Vaňková. Trenér: Pommer
Nejvíce bodů Portorika: Ocasiová 20, Santanaová a Enrightová po 14
Rozhodčí: Grassová (Braz.), Borroto (Kuba). Čas: 101 min. Diváci: 3000
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.