Rubriky:

Míčové sporty

Nymburk už zná soupeře ve skupině Ligy mistrů

11. července 2017 14:57 - Mies

Basketbalisté Nymburku se v základní skupině D Ligy mistrů utkají s Avellinem, Besiktasem, Zielonou Górou, Ostende, Arisem Soluň a dvěma kvalifikanty. Rozhodl o tom dnešní los v sídle mezinárodní federace FIBA ve Švýcarsku.

 

Jan Handrejch, Právo

"Na první pohled ta skupina vypadá jako složitější než ta loňská, ale nerad dávám na první dojem," řekl ČTK člen představenstva Nymburku Ondřej Šimeček. "Za těch hodně sezon jsme se naučili, že nemá cenu po losu hodnotit, jestli je to těžká či lehká skupina. Ale když se podíváme na složení týmů, tak nás nečeká nic jednoduchého. S tím jsme však počítali dopředu," dodal.

Dva kvalifikanty pro skupinu D určí tři předkola. Jeden vzejde ze souboje mezi francouzským celkem Nanterra a postupujícím ze zápasů mezi kosovským mistrem Prištinou, Cmoki Minsk a Budivelnikem Kyjev. Druhého postupujícího určí utkání Telekomu Bonn s nejlepším z duelů mezi Badalonou, Dinamem Tbilisi a finským mistrem Katajou.

Z loňské skupiny si tak Nymburk zopakuje určitě jen souboj s Arisem Soluň. Doma vyhrál 87:79, venku pak smolně prohrál po náročné cestě 79:83. "Hned jsme si vzpomněli na náročné cestování do Soluně, takže se budeme modlit, abychom tam nehráli v zimě, kdy tam cestování může komplikovat sníh," uvedl Šimeček.

K favoritům skupiny by měl patřit finalista turecké ligy Besiktas, semifinalista italské ligy Avellino spolu s polským mistrem Zielonou Górou. Spolu s nimi by se o čtyři postupová místa měl prát Nymburk a belgický mistr Ostende. Týmy na pátém a šestém místě přejdou do Evropského poháru.

"Naším cílem určitě bude postoupit ze skupiny, ale hodnotit, nakolik to bude reálné, je ještě brzy, protože většina týmů ještě nemá poskládané kádry," dodal Šimeček.

Los Ligy mistrů basketbalistů:
Skupina A:
Monako
Hapoel Holon
Murcia
Jenisej Krasnojarsk
Sassari
Oldenburg
kvalifikant
kvalifikant
Skupina B:
Gaziantepspor
Élan Chalon
Tenerife
Neptunas
Ventspils
PAOK Soluň
kvalifikant
kvalifikant
Skupina C:
AEK Atény
Benátky
Olimpija Lublaň
Bayreuth
Banvit Bandirma
Štrasburk
kvalifikant
kvalifikant
Skupina D:
Nymburk
Avellino
Besiktas Istanbul
Zielona Góra
Ostende
Aris Soluň
kvalifikant
kvalifikant.
ČTK

Zrušit