Rubriky:

Míčové sporty

Balvín na mistrovství Evropy nepojede. Klub mu to nedoporučil

12. srpna 2017 13:56 - Praha

Českým basketbalistům nepomůže na mistrovství Evropy po Janu Veselém ani další vysoký pivot Ondřej Balvín. Ten ve svém novém klubu Gran Canaria neprošel zdravotní prohlídkou po zranění kotníku ze závěru minulé sezony a na doporučení musel pozvánku do národního týmu odřeknout.

 

fcb-basketball.de

"Důvodem je moje nedoléčené zranění. Při podepsání smlouvy s Gran Canaria mi bylo na základě zdravotní prohlídky doporučeno, abych se nezúčastnil přípravy a EuroBasketu," řekl Balvín v tiskové zprávě. "Cítím, že můj kotník není zcela v pořádku, a podřídím se tak doporučení klubu. Mám před sebou důležitou sezonu a rád bych s novým klubem začal v dobrém," dodal.

Pro národní tým jde o to smutnější zprávu, že se už omluvil klíčový pivot Jan Veselý a oproti minulosti nejsou k dispozici ani další dlouholeté opory Petr Benda a Pavel Houška. Z posledního kontinentálního šampionátu tak z podkošové sestavy zůstal jen Patrik Auda, kterého doplňují mladíci Martin Peterka, Adam Pecháček či v mezinárodním basketbalu ne tolik zkušený Kamil Švrdlík, kteří navíc postrádají potřebné centimetry.

Trenér Ronen Ginzburg tak doufal v příjezd 217 centimetrů vysokého Balvína, který by měl pomoci týmu pod košem, kde má během přípravy problémy, ale to se nakonec nepovedlo. "I když klub z Gran Canaria s námi dobře komunikoval a spolupracoval, tak mám dojem, že neudělal vše pro to, aby se Ondra alespoň zkusil připojit k národnímu týmu. Ondrovo rozhodnutí ale musíme nakonec respektovat," řekl Ginzburgův asistent Luboš Bartoň.

"Je to další velká ztráta pro národní tým. Ondra měl v našem družstvu hrát velkou roli. Dělal hodně pro to, aby se mohl připojit, ale řeknu to na rovinu - necítil jsem pozitivní spolupráci od Gran Canarie. To je můj pocit. Věřím, že ostatní hráči ho nyní nahradí, protože už jsme letos ztratili hodně pivotů," dodal Ginzburg.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.