Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Hvězdy jsou zase spolu! Po odchodu z Chicaga bude Wade hrát s Jamesem za Cleveland

27. září 2017 11:07 - New York

Trojnásobný vítěz NBA Dwyane Wade míří po rozvázání smlouvy s Chicagem do Clevelandu. S finalistou posledních tří sezón pětatřicetiletý basketbalista podle ESPN uzavře roční kontrakt na 2,3 miliónu dolarů.

 

Mike Segar

V dresu Cavaliers se Wade znovu sejde s LeBronem Jamesem, s kterým vybojoval mistrovské tituly v Miami v letech 2012 a 2013.

Wade se loni upsal rodnému Chicagu s cílem pozvednout někdejšího šampióna NBA. Poté, co v létě opustily tým jiné hvězdy Jimmy Butler a Rajon Rondo, se ale rozhodl také odejít a vykoupil se ze smlouvy.

Během 14 sezón v NBA má Wade průměr 23,3 bodu na zápas. Miami dovedl k titulu i v roce 2006, kdy byl zvolen nejužitečnějším hráčem finále. Dvakrát byl vybrán do nejlepší sestavy soutěže a dvanáctkrát do Utkání hvězd. V roce 2009 byl nejlepším ligovým střelcem.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.