Rubriky:

Míčové sporty

Westbrook prodloužil smlouvu v Oklahomě za rekordní plat

30. září 2017 11:40 - Oklahoma

Nejužitečnější hráč poslední sezóny basketbalové NBA Russell Westbrook podepsal novou smlouvu s Oklahomou Thunder do roku 2023. Pětileté prodloužení mu vynese celkem 205 miliónů dolarů (asi 4,5 miliardy korun), což je nejvyšší garantovaný kontrakt v historii soutěže.

 

Sue Ogrocki, ČTK/AP

V nedávné době se spekulovalo o tom, zda osmadvacetiletého rozehrávače nezláká nabídka některého z aspirantů na titul. Ovšem letní příchody posil Paula George a Carmela Anthonyho přesvědčily Westbrooka, aby zůstal v klubu, který ho v roce 2008 do soutěže přivedl jako čtyřku draftu.

Podepsal tak nový kontrakt, který začne platit od příští sezony a v průměru mu vynese 41 miliónů dolarů ročně. Překonal tak dosavadní platové maximum NBA, které nedávným prodloužením smlouvy v Houstonu vytvořil James Harden. Ten bude během šesti sezón brát 228 milionů dolarů.

"Máme nesmírné štěstí, že dres Oklahomy nosí sportovec a osobnost, jako je Russell. Pro náš klub měl velký význam během prvního desetiletí existence basketbalu v Oklahomě a teď můžeme hledat další výzvy," řekl viceprezident klubu Sam Presti.

Westbrook v minulé sezóně zaznamenal 42 triple doublů a stal se po legendě Oscarovi Robinsonovi teprve druhým hráčem v historii, který měl triple double i v průměru za celou sezónu, když nasbíral 31,6 bodů, 10,7 doskoků a 10,4 asistence na utkání. Podruhé v kariéře se stal i nejlepším střelcem soutěže.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.