Míčové sporty

Basketbalisté Nymburka, USK a Opavy vyhráli v lize i podruhé

7. října 2017 22:27 - Praha

Basketbalisté mistrovského Nymburka vyhráli v sobotu i druhé utkání nové sezóny, na hřišti Svitav po první vyrovnané čtvrtině zvítězili 90:80. Bez porážky jsou po dvou zápasech i hráči USK Praha, kteří doma zdolali vicemistry z Děčína 82:74, a Opava. Ta si připsala další více než stobodový výkon a po triumfu 104:78 v derby v Ostravě vede tabulku.

Děčín ovládl na hřišti USK úvodní čtvrtinu, do poločasu se ale domácí vzpamatovali, dravým výkonem nutili soupeře k faulům a vypracovali si až dvanáctibodový náskok. Ten sice ve druhé půli takřka prohospodařili, v koncovce ale výhru uhájili.

"V druhém poločase jsme na moment ztratili koncentraci a vrátili je zpět do hry. Nechali jsme je dávat lehké koše z protiútoku a nedoskakovali jsme dost důrazně. Ale posledních pět minut jsme zvládli," pochválil své svěřence trenér USK Chris Chougaz.

V dresu USK střelecky zazářil Quentin Peterson, který si připsal 29 bodů. Navíc přidal 14 doskoků. Opavský Jakub Šiřina se proti Ostravě rovněž přiblížil třicítce a zaznamenal 26 bodů.