Čeští basketbalisté porazili v přípravě Estonsko o čtyři body

DĚČÍN

Čeští basketbaloví reprezentanti ve středu zvítězili v prvním přípravném utkání s Estonskem 72:68. Odvetu sehrají týmy ve čtvrtek opět v Děčíně od 18 hodin.

Jiří Welsch (na archivním snímku vlevo)

Po oboustranně neurovnaném začátku získal český celek díky trojkám Beneše a Miloše v první čtvrtině pětibodové vedení. Ve druhém dějství domácí hráči zlepšili obranu a v 15. minutě vedli 34:22. Estonci před přestávkou po trojce Arbeta stáhli na pětibodový rozdíl.

Od třetí čtvrtiny soupeř výrazně přitvrdil hru, stáhl na 41:40, ale čeští hráči šestibodovou šňůrou odskočili. Na začátku závěrečné čtvrtiny snížili Estonci 55:53. Trenér Zdeněk Hummel nasadil do hry opory Bartoně a Welsche a Češi získali sedmibodový náskok. V dramatickém závěru snížili hosté na 68:66, ale dva proměněné trestné body a závěrečná smeč Starosty znamenala vítězství o čtyři body.

Podle trenéra Hummela byli Estonci zatím nejkvalitnějším soupeřem, s nímž se jeho svěřenci v přípravě na kvalifikační turnaj o účast na mistrovství Evropy 2007 utkali. "Hráli tvrdý nepříjemný basketbal. Jsem spokojený s naší obranou. Estonci dokázali potrestat naše chyby," řekl spolupracovníkovi ČTK.

Přípravu v Děčíně si kouč pochvaluje. "Tým tvoří dobrou partu. Nechceme pouze spoléhat na hvězdy typu Jiřího Welsche nebo Luboše Bartoně. Bohužel stále nedorazil rozehrávač Whitfield," uvedl Hummel.

Česká republika - Estonsko 72:68 (24:19, 41:36, 55:48)
Nejvíce bodů: Starosta 13, Bartoň 11, Beneš 10, Welsch 7 - Kikerpill 19, Kangur 13, Sokk 12, Arbet 10. Rozhodčí: Zachara, Dolínek, Vrážel. Trestné hody: 25/19 - 8/11. Fauly: 19:27. Trojky: 5:6. Pět osobních chyb: 34. Allingu, 36. Makke, 40. Talts (všichni Est.). Diváci: 450.