Nanterre - Nymburk 84:90Nymburk oplatil francouzskému celku domácí porážku. Udělal velký krok k postupu v Lize mistrů

Basketbalisté Nymburka v Lize mistrů zvítězili na hřišti Nanterre 90:84 a oplatili francouzskému celku domácí porážku z 1. kola. Zároveň se na Nanterre dotáhli na druhém místě tabulky za vedoucím Besiktasem. Třetí venkovní výhrou v sezoně udělali čeští šampioni důležitý krok k postupu ze skupiny.

Nymburk měl velmi dobrý vstup do zápasu zásluhou svých nejzkušenějších hráčů. Pivot Petr Benda dal osm z úvodních 10 bodů svého týmu, dalších 11 bodů v úvodních 12 minutách nasbíral kapitán Pavel Pumprla, který byl nakonec s 19 body a osmi doskoky nejlepším hráčem Nymburka. Za celý zápas minul jedinou střelu.

Český mistr pak vedl až o 13 bodů. Jenže ve druhé čtvrtině hosté polevili a soupeř se šňůrou 14:2 vrátil do hry. Od stavu 47:47 ve třetí čtvrtině ale hosté dali 10 bodů za sebou a znovu dostali utkání pod kontrolu. V té fázi hrála důležitou roli nedávná posila Dardan Beriša.

Domácí se však nevzdali a zejména zásluhou Jamala Shulera, autora 26 bodů, se neustále drželi v kontaktu. Dvě minuty před koncem pak po pěti bodech Shulera v řadě bylo srovnáno 80:80.

Rozhodující postavou se pak stal nejužitečnější hráč české ligy za měsíc listopad Kendrick Ray, který nejprve nahrál na smeč Pumprlovi a následně sám dal klíčovou trojku. Na to už domácí nedokázali zareagovat.