Rubriky:

Míčové sporty

České basketbalistky porazily v přípravě Austrálii o 30 bodů

29. srpna 2006 21:31 - BRNO

České basketbalistky porazily v prvním ze tří vzájemných přípravných utkání Austrálii vysokým rozdílem třiceti bodů 71:41. Jednoznačný ráz zápasu dala už úvodní čtvrtina, v níž získaly domácí hráčky v Brně snadno desetibodový náskok.

 

MTI/Ferenc Kalmandy

České hráčky se prosazovaly kvalitnější a pohyblivější hrou v obraně a po získání míčů těžily z rychlých protiútoků. Střelecky se dařilo zejména Vítečkové, která zaznamenala 17 bodů. Australanky vsadily na tvrdou hru, v útoku jim ale nevycházela koncovka.

"Soupeřky zcela zkolabovaly v útočné fázi, ale prohrály svými zbraněmi. Naše tvrdost v obraně byla stejná jako jejich. Myslím si, že po útlumu v obraně v předcházejících zápasech proti Belgii a Kanadě jsme předvedli kvalitní a dobrý výkon," řekl ČTK asistent českého trenéra Lubor Blažek.

Ve středu od 18:00 hrají české basketbalistky v hale v Králově Poli další přípravné utkání před mistrovstvím světa s Ruskem.

Česká republika - Austrálie 71:41 (16:5, 30:17, 51:28)
Nejvíce bodů: Vítečková 17, Machová 11, Pavlíčková 9, Kulichová 8, Uhrová 8 - Taylorová 9, Harrowerová 8, Randallová 7. Rozhodčí: Dolinek, Pavlík. Fauly: 11:21. Trestné hody: 19/14 - 4/3. Trojky: 7:4. Diváci: 500.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.