Polkowice - USK Praha 51:61Basketbalistky USK vyhrály v Evropské lize v Polkowicích

Polkowice

Basketbalistky USK Praha vyhrály v Evropské lize v Polkowicích 61:51 a v tabulce skupiny A si upevnily místo v první čtyřce, která zaručuje postup do čtvrtfinále. Český celek má 16 bodů a patří mu druhé místo o dva body za neporaženým Kurskem.

Kateřina Elhotová z USK

České mistryně nevstoupily do utkání dobře a Polkowice se ujaly vedení 8:0. Jenže stejně rychle, jak ho domácí basketbalistky získaly, tak o něj i přišly a první čtvrtina skončila nerozhodně 12:12. Ve druhé části se oba celky přetahovaly o vedení a USK nakonec v poločase vedl 28:27.

"Když jsme prohrávaly 0:8, bála jsem se, že budeme hrát zápas bez obrany. A nakonec z toho byl jeden z nejlepších defenzivních výkonů v této sezóně Euroligy," uvedla trenérka USK Natálie Hejková. "Snad nám to vydrží i do nadcházejících zápasů," dodala.

Zápas rozhodla třetí čtvrtina, ve které si pražský celek vypracoval desetibodový náskok. Závěrečné dějství tak už bylo spíše formalitou, USK si bez větších potíží došel pro teprve druhou výhru na soupeřově palubovce a Polkowicím připravil pátou porážku za sebou.

"Po zápasové pauze jsme se trochu pomalu dostávaly do tempa, navíc Polkowice hrály skvělou celoplošnou obranu. Ale ve druhém poločase jsme se dokázaly dostat ke střelám z vymezeného území a začalo se nám dařit," řekla Dewanna Bonnerová, která byla s 15 body nejlepší střelkyní USK.

Pražanky se díky vítězství přiblížily postupu do čtvrtfinále, protože od pátého Galatasaraye Istanbul je dělí dva body. Čtvrté Bourges ztrácí na USK bod stejně jako třetí Šoproň, kterou však utkání desátého kola se suverénním Kurskem čeká až ve čtvrtek.