Prostějov - Novara 0:3Prostějovské volejbalistky se v odvetě s Novarou setu nedočkaly

Prostějov

Prostějovské volejbalistky ve čtvrtém kole Ligy mistryň podlehly Novaře 0:3 a ve skupině B zůstaly bez bodu. Na rozdíl od prvního vzájemného zápasu před dvěma týdny v Itálii se jim v domácí odvetě nepodařilo uhrát proti favoritkám alespoň set, i když k němu byly hodně blízko. Setbol však neproměnily a pak už úřadujícím italským mistryním tolik nevzdorovaly.

Zleva Helena Horká z Prostějova blokovaná Francescou Piccininiovou z Novary během zápasu Ligy mistryň.

Hanačky hrály zpočátku s Novarou vyrovnaně a jako první se dostaly k setbolu. Hvězdami nabitý hostující kádr však stav 23:24 otočil a ve zbytku zápasu už měl navrch. Prostějovské hráčky se nemohly proti skvělé obraně prosadit, Novara si dnes pomohla 12 bodovými bloky a výrazně vyšší úspěšností v útoku.

"V koncovce prvního setu nám chybělo trošku odvahy. Nebyl tam už ten drajv, který jsme předtím měly," hodnotilo libero Julie Kovářová v rozhovoru pro Českou televizi. Od druhého setu už domácí celek jasně zaostával, podle Kovářové to však nebylo tím, že by Novara přepnula na vyšší stupeň.

"Ony hrály pořád stejně, my spíš ubraly. Přišlo mi to trošku odevzdané. V Itálii byla Novara o hodně lepším týmem, tady nakupily hodně chyb. Škoda, že jsme nebojovaly víc. Pro nás je každý set fakt dobrý," dodala Kovářová.

České mistryně ve čtvrtém kole elitní soutěže poprvé zůstaly bez dílčího úspěchu, alespoň set v této sezoně sebraly nejen Novaře, ale i Fenerbahce Istanbul či jinému italskému gigantovi Coneglianu. To bude jejich příštím soupeřem 21. února opět ve Sportcentru.

Agel Prostějov - Gorgonzola Novara 0:3 (-24, -13, -15)
Rozhodčí: Michlicová (Pol.), Guillet (Fr.). Čas: 75 min. Diváci: 820.
Sestava a body Prostějova: Weissová 2, Emontsová 10, Trnková 4, Horká 9, Kossányiová 5, Herelová 5, libero Kovářová - Nová 1, libero Slavíková, Tomašeková. Trenér: Čada.
Nejvíce bodů Novary: Plaková a Gibbemeyerová po 14, Egonuová 13.
1.Imoco Conegliano3309:4302:2368
2.Gorgonzola Novara43110:6351:3098
3.Fenerbahce Istanbul3127:7287:2985
4.Agel Prostějov4043:12267:3640