Basketbalisté jsou před losem ME ve čtvrtém koši

20. září 2006 10:05 - MADRID

Čeští basketbalisté byli podle očekávání nasazeni do nejslabšího výkonnostního koše před říjnovým losováním finálového turnaje mistrovství Evropy. O složení čtyř čtyřčlenných skupin se rozhodne 19. října v Madridu, šampionát se uskuteční za rok ve Španělsku v termínu od 3. do 16. září.

Výběr Zdeňka Hummela postoupil o víkendu na ME poprvé od roku 1999 a ve čtvrtém koši se ocitl ve společnosti Portugalska, Polska a dosud neznámého celku z dodatečné kvalifikace. Žebříčkově je česká reprezentace třináctá mezi 15 jistými účastníky.

Do elitního koše byli nasazeni pořadatelé a zároveň světoví šampioni Španělé, mistři Evropy Řekové, Francie a Turecko, také celý druhý koš je tvořen týmy, které startovaly na nedávném mistrovství světa.

O šestnáctém účastníkovi šampionátu se rozhodne až v příštím roce v srpnu na dodatečných turnajích mezi desítkou celků, které nepostoupily ze základní části kvalifikace. Vítězové tří skupin se pak utkají těsně před startem ME o zbylé místo ve finálovém turnaji.

Nasazení pro los ME:
1. koš: Španělsko, Řecko, Francie, Turecko.
2. koš: Litva, Německo, Itálie, Srbsko.
3. koš: Slovinsko, Chorvatsko, Rusko, Lotyšsko.
4. koš: Česká republika, Portugalsko, Polsko, vítěz dodatečné kvalifikace.

ČTK

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.