Ostravu čeká na úvod Ligy mistrů jeden z favoritů

26. září 2006 14:13 - OSTRAVA

Na horké půdě Panathinaikosu Atény si volejbalisté DHL Ostrava prožijí ve středu svůj debut v Lize mistrů. Výběr trenéra Jaroslava Tomáše letí do řecké metropole v nezvyklé roli: zatímco na české scéně kraluje, v Aténách se představí jako outsider, který je experty předem odsouzen k porážce.

 

ČTK

Panathinaikos se řadí k evropské elitě, ale na tu Ostrava zatím nemá. A nezastírá to ani trenér úřadujícího českého mistra. "Atény jsou spolu s italským Cuneem velkými favority naší skupiny. My takovou sílu a kvalitu nemáme, ale budeme bojovat. Takové zápasy jsou pro hráče velkou školou," řekl Tomáš.

Ostrava vykročila za obhajobou českého titulu vítězstvím nad Brnem, ale ve hře byly značné rezervy. Generálka volejbalistům DHL na optimismu příliš nepřidala, přitom Atény jsou soupeř z úplně jiného těsta. "Ale věřím, že právě to nás vyhecuje na maximum," tvrdil Tomáš.

Poznatky a informace o soupeři ostravskému celku nechybí. Jen teorie však hráčům nepostačí. "Víme, že v základu mají oproti loňské sezoně tři nové hráče. To se sice může projevit na souhře, ale nikoliv na celkové kvalitě. Ta jim zůstala," podotkl Tomáš, podle kterého může jeho svěřencům v celé soutěži dělat problémy i příjem podání. "Musíme se připravit na to, že každý tým má vynikající servis. Bude to ve všem rychlejší," doplnil Tomáš.

Liga mistrů se letos hraje ve čtyřech skupinách po šesti týmech. Do další fáze postoupí po třech nejlepších. "Když se na to podíváme soudně, díru do světa neuděláme. Chceme ale uhrát lepší výsledky než před rokem Kladno," dodal Tomáš.

Zápas v řecké metropoli začne ve středu v 17:00 SELČ.

ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: