ZVVZ USK Praha - KP Brno 79:61Stav série 1:0Basketbalistky USK začaly finále vítězně, Brno se nedalo lacino

Basketbalistky ZVVZ USK Praha podle očekávání vstoupily do finále ŽBL proti KP Brno vítězstvím a přiblížily se k zisku osmého titulu za sebou. V prvním duelu série hrané na tři výhry porazily doma Brňanky 79:61 a připsaly si 142. vítězství za sebou. Druhý duel se hraje v neděli Brně.

Marta Xargayová (s míčem) z USK mezi brněnskými hráčkami Ilonou Burgrovou (vlevo) a Gabrielou Andělovou ve finále play off basketbalové ligy žen.

Hráčky Králova pole přitom do prvního finále po 24 letech vstoupily nebojácně, vedly 12:4 a Pražanky musely dotahovat celou první čtvrtinu. Pak ale zavelela k obratu největší hvězda domácího týmu Marta Xargayová, která nastřílela do poločasu 14 bodů.

USK se začaly dařit rychlé protiútoky i střelba z dálky, navíc Brňanky měly potíže na doskoku. Ještě do poločasu tak Pražanky nabraly dvouciferné vedení.

Brňanky se pod vedení svých nejzkušenějších hráček Ilony Burgrové, Edity Šujanové a Sonji Ursuové nevzdávaly a držely rozdíl pod 20 bodů až do poslední části. Ovšem na straně domácích se kromě Xargayové rozstřílela i kapitánka Kateřina Elhotová, dobré minuty měla i čerstvá juniorská mistryně republiky Veronika Voráčková. USK tak nedovolil drama a hlídal si klidné vítězství, ačkoli s ním Brno sehrálo nejvyrovnanější duel v sezóně.

Finále play off basketbalové ligy žen - 1. zápas
USK Praha - KP Brno 79:61 (18:21, 43:32, 56:42)
Nejvíce bodů: Kateřina Elhotová 19, Xargayová 14, Hanušová a Romerová po 12, Režanová 11 - Burgrová 12, Ursuová 11, Šujanová 10. Stav série: 1:0.